Błogosławiona Elżbieto Sanno, jak słabo i mało cię znamy!

Z tej też przyczyny w naszej pallotyńskiej parafii św. Andrzeja Boboli w Bielsku –Białej, dnia 19 lutego uroczyście zostały zainstalowane relikwie błogosławionej współpracownicy św. Pallottiego. To wydarzenie parafialne i pallotyńskie poprzedziła nowenna ku czci błogosławionej odmawiana po każdej mszy wieczornej, której można rzec duchowym opiekunem był br. Mirek Myszka SAC.

W dniu zainstalowania relikwii gościł w parafii ks. Prowincjał Adrian Galbas SAC, który w czasie niedzielnych homilii przybliżył naszej wspólnocie życie bł. Elżbiety – doświadczonej cierpieniem, ułomnością oraz przeciwieństwami losu – która niezmordowanie szła za Chrystusem, odczytując znaki czasu w kapłańskim życiu Wincentego Pallottiego, świętego. Takie cechy błogosławionej, jak: radykalizm ewangeliczny, transparentność życia oraz postawa pełna ufności w Opatrzność Bożą dobitnie wybrzmiały w homilii ks. Adriana.

Po zakończeniu każdej Mszy Świętej, zgromadzeni wierni mogli ucałować relikwie bł. Elżbiety Sanny.

Niechaj przykład życia bł. Elżbiety – „…tej pokręconej ( przez chorobę) analfabetki – stanie się dla nas przypomnieniem, że świętość jest w zasięgu każdego i każdej z nas.

Br. Michał Szczygioł SAC