XX Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej PSALLITE DEO

„DMki” – wspólnota Dzieci Maryi – z naszej pallotyńskiej parafii w Bielsku-Białej wzięły udział w XX Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Religijnej PSALLITE DEO 2017 w Kętach. Nasza wspólnota Dzieci Maryi – DM, wzięła udział i zaprezentowała się w dwóch kategoriach konkursowych: schola i soliści.

W kategorii schola na scenie festiwalowej zaprezentowała się nasza wspólnota „DM” w rep.: „Alma misionera” i „Gloria”. Wystąpiło 17. dziewcząt w wieku od 7 do 17 lat wraz z zespołem instrumentalnym „DM”, akompaniowali także Daniel – klawisze i br. Michał – gitara.

W kategorii solista zaprezentowały się trzy nasze DMki:

– Emilka lat 11 w rep.: „Ofiaruję Tobie”, „Uwielbiam imię Twoje Panie”;

– Ania lat 13 w rep.: „Prawda jedyna”, „Zachwyca mnie mój Bóg”;

– Joasia lat 13 w rep.: „Hymn ŚDM” i „Chlebie najcichszy”.

Wszystkie solistki śpiewały przy akompaniamencie naszej wspólnoty „DM”, co podczas konkursu było zjawiskowe! Zdecydowana większość solistów opierała się na mniej lub bardziej rozbudowanym podkładzie muzycznym.

Konkurs zakończył się późnym wieczorem koncertem chórów oraz przyznaniem wyróżnień i nagród.

Gratuluję nie tylko tym, którzy zostali nagrodzeni, ale wszystkim wykonawcom. Cieszę się, że i nasza Wspólnota „DM” mogła się zaprezentować i pomodlić na deskach DK w Kętach tym, co robimy na co dzień w naszej parafii.

Serdeczne podziękowania z darem modlitwy dla ks. proboszcza Macieja Zawiszy SAC, p. Kasi Lampert, dla parafian i was kochani rodzice, i przyjaciele. Dziękujemy też organizatorom DK w Kętach za zaproszenie i gościnność, w tym bardzo miłej pani konferansjerce DK i p. Dorocie z DK Kęty.

Cały foto-video materiał z udziału „DM” w festiwalu na naszym Blogu: dziecimery.blogspot.com i kanale YouTube: Anna Joachim ; zapraszamy.

W konkursie wystąpiła Schola Dzieci Maryi „DM” – Marlenka, Vica, Emilka, Alicja, Oliwia, Nikola, Majka, Martynka, Majka, Monika, Stefania, Natalia, Paulina, Joanna, Anna, Kinga, Ania oraz nasze solistki: Emilia, Ania, Joasia. Zespół wokalno-instrumentalny „DM”: Daniel – klawisze, Anka – cajon, Vica – bongosy, tamburyno, Ania – gitara, Paulina – gitara, Joasia – gitara, br. Michał – gitara.

br. Michał Szczygioł SAC, opiekun i wychowawca „DM”