Czwarta Niedziela Wielkanocna (22.04.2018)

  1. Czwarta Niedziela Wielkanocna obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza jest jednocześnie 55. Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona cały Tydzień Modlitw o Powołania do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego.„Nie jesteśmy zanurzeni w przypadkowości, ani pociągani serią chaotycznych wydarzeń, ale przeciwnie, nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!” – to słowa papieża Franciszka z tegorocznego orędzia.
  2. We wtorek zapraszamy na wieczór uwielbienia „Wtorkowe Magnificat” na godz. 19:00.
  3. W środę na Mszy świętej o godz. 18:00 ks. bp Roman Pindel udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W Liście na Wielki Czwartek ks. Biskup podzielił się z kapłanami diecezji swoim głębokim przekonaniem, iż właśnie teraz w stosunku do młodzieży decyduje się „być albo nie być Kościoła”. Od nawrócenia pastoralnego księży zależy, czy młodzież zdecyduje się na wiarę z wyboru, czy znajdzie w Kościele miejsce na formację, czy włączy się w jakąś wspólnotę życia chrześcijańskiego. Wreszcie, czy będzie w stanie odczytać swoje życiowe powołanie.
  4. W sobotę projekcja Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. Po Mszy wieczornej obejrzymy film „Sprawa Chrystusa”. W opisie filmu czytamy: Dziennikarz śledczy, po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga. Nie wie o tym, że będzie to najważniejsze dziennikarskie śledztwo w dziejach… Zapraszamy. Przy okazji tego ogłoszenia pragnę poinformować, że powstaje pierwszy w Polsce film o życiu i misji księdza Dolindo Ruotolo. Kierownikiem produkcji jest nasz parafianin pan Benon Wylegała.
  5. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła pojawią się, tak jak przed rokiem, skarbonki z napisem „Festynowy Dar Serca”. Oprócz ciast i sałatek – o zrobienie których będziemy was jeszcze prosić – darem serca może być także wsparcie funduszu festynowego, który notabene gromadzony jest już od kilku miesięcy. Dzięki wam 9. czerwca na naszych parafialnych błoniach może być jeszcze radośniej.
  6. Niedługo kaplica na Dębowcu zapełni się turystami i uczestnikami nabożeństw. W maju rozpoczniemy odprawianie niedzielnych Mszy świętych i comiesięcznych nabożeństw fatimskich. Chodzi jednak o to, aby kaplica Matki Bożej i świętych Dzieci Fatimskich była żywa w jeszcze szerszym wymiarze. Chcemy, a jest to pragnienie wielu już osób, aby kaplica była otwarta w każdą niedzielę od godz. 10:00 do Mszy o godz. 16:00. Ze względów duszpasterskich a także bezpieczeństwa potrzebne jest więc zorganizowanie diakonii świeckich kustoszy Dębowca. Zachęcamy rodziny do niedzielnego czuwania w kaplicy i wpisania się w grafik. Całością przedsięwzięcia kieruje p. Maria Kołłątaj z Rady Duszpasterskiej.