Piąta Niedziela Wielkanocna (29.04.2018)

1. Wkrótce maj. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci będą miały nabożeństwa w dolnej kaplicy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:30. W pozostałe dni tygodnia proponujemy im udział w nabożeństwach w kościele i wtedy trzecia dziesiątka różańca będzie prowadzona przez dzieci. Od następnej niedzieli będziemy odprawiać Msze święte na Dębowcu o godz. 16:00. Ważna i radosna informacja dla wszystkich miłośników kaplicy – ksiądz Biskup Roman Pindel specjalnym pismem potwierdził aktualny jej tytuł: „Matki Bożej Fatimskiej i Świętych Dzieci Fatimskich”. Wciąż czekamy na zgłoszenia kolejnych „niedzielnych kustoszów Dębowca”. Mamy nadzieję, że przy okazji pierwszego w tym roku nabożeństwa fatimskiego w gronie jego uczestników znajdziemy niejednego jej opiekuna.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy, aby w tym dniu wolnym od pracy, uczcić naszą Królową poprzez udział we Mszy świętej. Msze święte będą odprawione wg porządku niedzielnego, ale nie będzie Mszy na Dębowcu.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

  • – w piątek przed południem odwiedzimy chorych. Po Mszy świętej o godz. 15:00 adoracja wynagradzająca w intencji parafii do godz. 17:00 (w górnym kościele). Spowiedź od godz. 17:30. Po Mszy św. Litania do NSPJ i jedna część Różańca wynagradzającego.
  • – w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 17:00; spowiedź od godz. 17:30.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 10:00. Z uwagi na wielu gości i rezerwację ławek warto rozważyć udział we Mszy świętej o innej godzinie.

5. Przy wyjściu z kościoła polecamy waszej życzliwości skarbonki z napisem „Festynowy Dar Serca”. Już dziś można zgłosić w zakrystii swoją gotowość na to, by przynieść w dniu festynu ciasto lub sałatkę. Jak do tej pory, na podobny apel odpowiadało wiele osób i dzięki nim mieliśmy okazję uczestniczyć w prawdziwym festiwalu smaków. A propos festiwalu – jednym z punków pikniku rodzinnego będzie Parafialny Przegląd Piosenki. Uczestnikami będą dzieci, a repertuar nie musi być koniecznie religijny. Podkład muzyczny może być elektroniczny, choć dużo piękniej byłoby, gdyby był na żywo. Prosimy by przynajmniej na tydzień przed piknikiem zgłosić swój festiwalowy udział.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Wróbla.
Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,…