Wniebowstąpienie Pańskie (13.05.2018)

  1. Dziś, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na procesję różańcową wokół kościoła. Parafialne nabożeństwa fatimskie odprawiamy w tzw. dni fatimskie, czyli 13. każdego miesiąca (nie robiąc wyjątku dla sierpniowego objawienia, które miało miejsce 15 dnia miesiąca).
  2. We wtorek, 15. maja, obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Msze święte odprawimy w kościele górnym. Po Mszy porannej do wieczornej dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcajmy siebie nawzajem do choćby krótkiego nawiedzenia naszej parafialnej świątyni, tak, aby Pan Jezus ani na moment nie pozostawał sam na ołtarzu.
  3. Także we wtorek kolejna katecheza w Bazylice Hałcnowskiej poświęcona Matce Bożej. Katecheza prowadzona przez ks. Jacka Pędziwiatra: Pocałunek w Złotej Bramie czyli legendy i podania o Maryi rozpocznie się o godz. 19:00 i poprzedzona będzie Mszą święta o 18:15.
  4. W środę uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli. Mszy świętej o godz. 18:00 przewodniczył będzie Ks. Włodzimierz Osica SAC – mój współbrat z rocznika świeceń, wieloletni misjonarz na Ukrainie – on również wygłosi Słowo Boże. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby przyszły na wieczorną Mszę świętą w swoich pięknych strojach. Jeśli będzie ładna pogoda, to po Mszy odbędzie się procesja wokół kościoła.
  5. W sobotę, 19. maja, zapraszamy na Wigilię Pięćdziesiątnicy. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania o godz. 19:30, na zakończenie Msza święta o godz. 22:45.
  6. W przyszłą niedzielę Ksiądz Kazimierz zaproponuje nam nabycie autorskiej płyty muzycznej „ABYŚ MÓGŁ BIEC”. Cena płyty 22 zł. Fundusze uzyskane ze sprzedaży płyt będą przeznaczone na utrzymanie kaplicy na Dębowcu.
  7. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Parafią w Hałcnowie zapraszają na III Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Hałcnowskiego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Jak co roku odbędzie się ona w poniedziałek po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – tym razem 21 maja.
  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia emblematy służące przystrojeniu domów w Uroczystość Bożego Ciała. W ten prosty i gustowny sposób możemy podtrzymać naszą polską Bożo-Ciałową tradycję. Należność w wysokości 3 złotych proszę wrzucać do skarbonki „misje” lub „ofiara na kościół”.