Uroczystość Wspólnoty Ministrantów

Uroczystość Wspólnoty Ministrantów

W Oktawie Bożego Ciała Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii przeżywała swoją uroczystość. Zawsze jest uroczyście, kiedy przyjmowani są do służby nowi kandydaci; obecni kandydaci zostają przyjęci oficjalnie do Wspólnoty Ministrantów, a starsi ministranci zostają dopuszczeni do czytania Słowa Bożego i otrzymują alby oficjalnie rozpoczynając drogę do kursu lektorskiego. Dziś sporo młodych osób powiedziało Jezusowi swoje „TAK”.

Do służby kandydata został dopuszczony dzięki pomocy i staraniom rodziców – Piotruś, który przyjął w tym roku swoją Wczesną Komunię Świętą. Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i pomoc – tak przed uroczystością Komunii Świętej w czasie formacji jak i teraz. Piotr już dziś daje świadectwo swojej postawy, gorliwości i modlitwy, czym buduje innych ministrantów i wiernych w świątyni. Jest dumą swoich rodziców.

Wspólnota Starszych Ministrantów, Młodszych Ministrantów, Lektorów, Kandydat oraz Animatorzy obecni na Uroczystości 5 czerwca 2018 roku.

Po czasie kandydatury zostali do grona ministrantów oficjalnie przyjęci Jacek K., Szymon M., Łukasz i Paweł K. Również wykazują się podczas zbiórek i służby gorliwością, odpowiedzialnością i gotowością do podjęcia służby. Są Darem Boga dla naszej wspólnoty parafialnej oraz naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Potrafią nie tylko grać w piłkę nożną, dzielić się radością serca, lecz co ważne – potrafią się modlić i służyć. To wielki dar dla domu rodzinnego i najbliższych. Jeżeli dzieci rodziców są tak blisko Najświętszych Tajemnic – Sakramentów Świętych, to Dary Nieba przynoszą w duszy i ciele do swoim domów rodzinnych. Dziękujemy za to Dobremu Bogu.

Czterech nowych ministrantów naszej wspólnoty parafialnej.

Swój czas formacji młodszych ministrantów zakończyło 9 osób, z czego jestem bardzo dumny. Trwało to 5 lat, odkąd posługuję tej wspólnocie. Starszymi ministrantami zostali: Mateusz K., Bartosz K., Karol O., Kacper M., Jakub W., Piotr H., Maciej S., Szymon K., Mateusz S. Bardzo konkretne osoby od 6 do 7 klasy szkoły podstawowej. Tworzą bardzo mocną grupę. Już na jesień będą uczestniczyli w dekanalnym kursie lektorskim, aby w Uroczystość Chrystusa Króla oficjalnie otrzymać błogosławieństwo Księdza Dziekana do pełnienia zaszczytnej funkcji lektora. Najbliższy czas będziemy wykorzystywać na pogłębienie wiary oraz wiedzy liturgicznej oraz służby praktycznej w kościele – tak w czasie nabożeństwo jak i Eucharystii. Będzie to również czas wyjazdów wspólnych i odpoczynku, aby pogłębić relacje przyjacielskie, bo jedność wspólnoty jest dla nas cenna i ważna.

Starsi ministranci w liczbie dziewięciu – przygotowują się do posługi lektora.

Po Mszy Świętej z z racji Oktawy Bożego Ciała miała miejsce Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zaraz po procesji wszyscy ministranci udali się na boisko, aby zagrać mecz. Niektórzy rodzicie brali w nim czynny udział, inni natomiast rozmawiali i dyskutowali, bo wiele spraw wspólnoty jeszcze przed nami. Młodzi chłopcy wchodzą w kolejne lata życia, a każdy z rodziców chce dla nich jak najlepiej. Omawialiśmy czas wspólnych spotkań, wyjazdów, formacji. Będziemy chcieli niebawem spotykać się systematycznie w gronie rodziców, bo bez Ich pomocy i udziału w życiu wspólnoty, będzie bardzo ciężko. Dziękuję Wam Kochani Rodzice za Waszą pomoc, wsparcie, dobre słowo i modlitwę!

brat Mirek Myszka, pallotyn – opiekun wspólnoty