Droga Miłosierdzia Bożego, ludzkie doświadczenie

Droga Miłosierdzia Bożego, ludzkie doświadczenie

Niezwykła Pielgrzymka – Droga Bożego Miłosierdzia, a jednocześnie wielkiego ludzkiego doświadczenia modlitwy w drodze. Jednego dnia 82 kilometry pieszo – asfaltem, pośród pędzących samochodów, hałasu i spalin. Odmawiając Koronki do Bożego Miłosierdzia, walcząc z własnymi słabościami – Brat Mirek z naszej parafii (opiekun ministrantów) dzięki Bożemu Miłosierdziu, przeszedł 100.000 kroków jednego dnia, wypraszając Łaski Bożego Miłosierdzia również dla naszej parafii.

Wyszedł z Bielska-Białej o 3.00 w nocy 17 września. Doszedłem do Krakowa Łagiewnik ok 20.34. Po nawiedzeniu Kaplicy z Cudownym Obrazem Miłosierdzia Bożego – padł ze zmęczenia, jak zdjęty z Krzyża. Jak mówi – zmartwychwstał po 14 godzinach snu na Mszę Świętą o 12.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po przyjęciu Pana Jezusa w Komunii Świętej, zjadłem w końcu 2 obiady, aby nakarmić ciało wyczerpane po drodze dnia wcześniejszego.

Brat Mirek dziękuje Jezusowi Miłosiernemu za wszystko, czego doświadczył w drodze; za łaskę modlitwy i ofiary, za wszelką pomoc od ludzi w trasie i po niej. Bogu Miłosiernemu część i chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Droga w podsumowaniu.
Trzymać się w życiu Świętych. Oni nas wspierają cały czas.