XXV Niedziela Zwykła (23.09.2018)

1. Nadchodzi październik, miesiąc, w którym szczególnie podejmujemy zachętę Maryi i Kościoła do modlitwy różańcowej. Oprócz dotychczasowych form tej modlitwy, które już funkcjonują w naszej parafii, chcemy zaprosić was do nowej. Tradycyjne to: codzienne nabożeństwo różańcowe na pół godziny przed Msza świętą wieczorną, oraz różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:15 w kaplicy dolnej. Nową formą jest tzw. Różaniec Rodziców za Dzieci. Jakiś czas temu informowaliśmy o spotkaniu w Hałcnowie dla tego rodzaju róż różańcowych. Okazało się, że w parafii zakiełkowało ziarenko, z którego dziś może się narodzić pierwsza róża. Czym jest Różaniec Rodziców za Dzieci czytamy na stronie www.rozaniecrodzicow.pl : „Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik modli się w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały Różaniec”. Rodziców pragnących włączyć się w tą modlitwę prosimy o kontakt w zakrystii.

2. We wtorek wieczór uwielbienia Wtorkowe Magnificat o godz. 19:00. Zapraszamy.

3. W sobotę, 29 września, rozpoczynamy nowy sezon comiesięcznych projekcji Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 19:00 obejrzymy film pt. „Dwie korony”, który niedawno gościł na ekranach naszych kin. Niech to kolejne spotkanie z dobrym filmem będzie inspiracją do pogłębionego życia chrześcijańskiego i umocnienia naszego świadectwa wiary przed światem.

4. Wspólnota ministrantów rozpoczyna swoją służbę i formację na zasadach nieco odmiennych nich dotychczas. Prosimy rodziców i ich synów ministrantów, aby już teraz zaplanowali swój udział w ważnym spotkaniu 6. października po Mszy wieczornej. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie nie tylko owocne, ale także pełne radości i zapału.

5. Jak co roku, możemy zagłosować na projekty obywatelskie ogólnomiejskie i osiedlowe. Głosujemy poprzez stronę internetową www.obywatelskibb.pl. do dnia 30 września włącznie. Mieszkańcy bloków przy ul. Armii Krajowej 141 i 143 proszą o poparcie projektu osiedlowego „Miejsca parkingowe dla osiedla”. Natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Mikuszowicach Śl. prosi o poparcie projektu ogólnomiejskiego nr BB 003, czyli zakup nowego samochodu pożarniczego. Można zagłosować na oba projekty jednocześnie. Udział w głosowaniu mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia i mieszkają w obrębie Osiedla Mikuszowice Śląskie.

6. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza dzieci ze świetlic w Bielsku-Białej oraz seniorów z placówek stacjonarnych i dziennego pobytu do udziału w dwóch konkursach patriotycznych na 100-lecie niepodległości Polski. Szczegóły o konkursach na miniaturę poetycką oraz grafikę patriotyczną znajdziemy na plakatach w gablocie. W przyszłą niedzielę w wolności serca będziemy mogli wesprzeć Dom Opieki Józefów ofiarami do puszek.