XXVI Niedziela Zwykła (30.09.2018)

1. Jak wiemy, październik zachęca nas do modlitwy różańcowej. Codziennie przed Mszą świętą wieczorną będziemy odmawiać jedną część różańca. Dzieci będą miały swoje nabożeństwo różańcowe w poniedziałki, środy i piątki w dolnej kaplicy o godz. 17:15. Ksiądz Kazik poprowadzi dziecięcy Różaniec w oparciu o materiały z „Małego Gościa Niedzielnego”, które nawiązują do 160. rocznicy objawień w Lourdes. W poniedziałek, na Mszy świętej wieczornej, zostanie zawiązana pierwsza róża parafialna „Różańca Rodziców za Dzieci” pod patronatem św. Teresy z Lisieux. Papież Franciszek wzywa wszystkich wiernych, aby na zakończenie Różańca odmawiano „Pod Twoją Obronę” oraz modlitwę do św. Michała Archanioła, który nas chroni i wspiera w walce ze złem. W watykańskim komunikacie przypomniano słowa Ojca Świętego wypowiedziane 11 września podczas porannej Mszy św. o sile modlitwy w walce przeciw  „wielkiemu oskarżycielowi, który krąży po świecie szukając, kogo oskarżyć”. „Tylko modlitwa może go pokonać” – podkreślono w nocie. Modlitwę „Pod Twoją obronę” odmawiamy już od dawna, teraz dołączymy do niej modlitwę do Michała Archanioła napisaną przez papieża Leona XIII.

2. Inne, różańcowe ogłoszenia: Diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca w środę, 3 października, w kościele JSPJ – początek o godz. 17:45. Procesja różańcowa z kościoła NSPJ do katedry, 6 października – początek nabożeństwa o godz. 17:30.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 15:00 do godz. 17:30, później nabożeństwo w intencji powołań o godz.17:30 (w ramach Różańca w górnym kościele).
– w piątek przed południem odwiedzimy chorych. Po Mszy świętej o godz. 15:00 adoracja wynagradzająca w intencji parafii (Msza i adoracja zakończona Różańcem i Litanią do NSPJ w górnym kościele). Spowiedź od godz. 17:30.
– w sobotę pierwsza część nabożeństwa pierwszosobotniego na Różańcu przed Mszą wieczorną, piętnastominutowe rozważanie po Mszy. Spowiedź od godz. 17:30.

4. W ramach XVII Tygodnia z Ewangelią serdecznie zapraszamy na Festyn, który odbędzie się w sobotę – 6 października – na obiektach BTS Rekord w Cygańskim Lesie w godz. od 15:00 – 19:00. Przygotowanych jest wiele atrakcji dla całych rodzin – konkursy rodzinne, zabawy dla dzieci, pokaz ratownictwa medycznego, turniej w unihokeja, mecz reprezentacji BTS Rekord z księżmi diecezji bielsko-żywieckiej, wspólne uwielbienie z zespołem Overcome i wiele innych. Uczestnicy festynu będą mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

5. Kilka tygodni temu ukończyliśmy konieczny remont przykościelnego parkingu. Był to nie planowany wcześniej wydatek. W chwili, gdy prowadzimy prace w sali pod kościołem – na co przeznaczamy jedną tacę w miesiącu, oraz przewidując niebawem duże rachunki za ogrzewanie kościoła (ten fundusz musimy już gromadzić), konieczne jest zebranie osobnej składki na spłatę wykonanych prac. Chcemy to zrobić już za tydzień prosząc o dodatkowe ofiary na tacę. Dziś, z kolei, dziękujemy w imieniu bielskiego Klubu KIK za ofiary do puszek przeznaczone na prowadzone przez nich dzieła. Bóg zapłać.