XXVII Niedziela Zwykła (07.10.2018)

1. Rozpoczęło się XV Zgromadzenie Ogólnego Zwyczajne Synodu Biskupów. Będzie ono obradowało do 28 października w Rzymie na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. W całej diecezji trwa modlitwa w intencji Synodu w formie codziennych modlitewnych czuwań. Nasz dekanat zaproszony jest na czuwanie 18 października na godz. 19:30 do Parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka. W tą modlitwę doskonale wpisuje się doroczne Pallotyńskie Czuwanie Młodych na Jasnej Górze. Odbędzie się ono w nocy 27/28 października (sobota/niedziela) pod hasłem „NIEzakazane owoce”. W ubiegłym roku wzięła w nim udział młodzież bierzmowana, ministranci i Dzieci Maryi. Liczymy na to, że młodzież, która już była na czuwaniu, i bardzo dobrze je wspomina, zrobi wśród znajomych odpowiednią propagandę i zapełni autokar. Pierwszeństwo ma młodzież przygotowująca się do bierzmowania, dla której wyjazd ten ma charakter formacyjny. Zapraszamy też młodzież, która w zeszłym roku przyjęła bierzmowanie. Szczegóły na plakacie. Zapisy na listę wyjazdową do niedzieli 21 października: dla bierzmowanych – u animatorów małych grup, dla pozostałych – u duszpasterzy.

2. We wtorek o godz. 19:00 Msza święta w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Po Mszy modlitwa upraszająca łaskę uzdrowienia.

3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na Dębowcu. Msza święta o godz. 19:00, a później procesja różańcowa do kościoła. W „dniu fatimskim” 13 października nabożeństwo różańcowe przed Mszą świętą wieczorną, a po niej odmówimy kolejną część Różańca podczas procesji wokół kościoła.

4. Kolejne zaproszenie skierowane jest od seniorów i wszystkich innych młodych duchem. Zapraszamy na spotkanie z pieśniami patriotycznymi „Zaśpiewajmy jak za dawnych lat” – 16 października, we wtorek, na godz. 16:00 do sali „Wieczernik”. Na spotkaniu oprócz własnego głosu mile widziane są instrumenty muzyczne (przydadzą się też okulary do czytania). Organizatorzy zapewniają miłą atmosferę, ciepłą herbatkę i jeszcze coś.

5. KIK w Bielsku-Białej organizuje XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w dniach 14-20 października. Szczegółowy program znajduje się na afiszach, w broszurkach a także na stronie internetowej www.kik.bielsko.opoka.org.pl. Otrzymaliśmy podziękowanie za zbiórkę z ubiegłej niedzieli w wysokości 1341 złotych, oraz zapewnienie o modlitewnej pamięci na pierwszopiątkowych Mszach świętych odprawianych w „Józefowie”.

6. W przyszłą niedzielę, obchodząc XVIII Dzień Papieski, będziemy mogli włączyć się w „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pieniądze zebrane do puszek przeznaczone będą na stypendia dla blisko dwóch tysięcy uczniów i studentów z całej Polski.