XXIX Niedziela Zwykła (21.10.2018)

1. Kościół trwa w modlitewnej łączności z odbywającym się w Rzymie Synodem. A my w parafii, czekamy na młodych, którzy już w przyszłą sobotę wyjadą na modlitewne czuwanie do Częstochowy. To niemal ostatni moment dla przygo- towujących się do bierzmowania, aby ten wyjazd zaplanować i zgłosić się u swoich animatorów małych grup. Jeśli z ważnych powodów wyjazd na czuwanie nie jest możliwy, prosimy rodziców o pisemne uzasadnienie takiej decyzji. Informacja w tej sprawie jest istotnym elementem współpracy rodziców i duszpasterzy w procesie wtajemniczenia chrześcijańskiego naszych młodych.

2. We wtorek wieczór uwielbienia Wtorkowe Magnificat o godz. 19:00. Zapraszamy.

3. Na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, które miało miejsce w ubiegły wtorek, wszyscy uczestnicy spotkania pomieścili się w sali „Wieczernik”. Wszystko wskazuje na to, że spotkamy się znów za miesiąc, prawdopodobnie 20. listopada (termin zostanie jeszcze potwierdzony).

4. W sobotę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na kolejną projekcję Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. Zobaczymy film „Witold Pilecki”. Zachętą do obejrzenia tego filmu niech będą słowa Pana Prezydenta Andrzeja Dudy; „Rotmistrz Witold Pilecki to jeden z największych bohaterów Polski, Europy i całego wolnego świata w XX wieku. Należał do najdzielniejszych żołnierzy Rzeczypospolitej. Dał niezliczone dowody odwagi, męstwa i skuteczności”. Serdecznie zapraszamy.

5. Na stoliku z tyłu kościoła znajdziemy karteczki na wypominki listopadowe. W intencji polecanych zmarłych przez cały listopad będziemy modlić się na Różańcu oraz Mszach świętych wieczornych.

6. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy, tak jak przed rokiem, 2.500 złotych. Zaś w przyszłą niedzielę będziemy mogli wspomóc dzieło misyjne, które prowadzą na całym świecie Pallotyni. Do ofiar zebranych z tej okazji do puszek dołączymy te, które w ciągu roku składane są do skarbonki w przedsionku kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za niesłabnącą ofiarność.

7. Ostatnim punktem ogłoszeń będzie pięciominutowa autopromocja parafilanej wspólnoty Dzieci Maryi, znanych jako nasze DMki.