XXX Niedziela Zwykła (28.10.2018)

1. Obchodzimy dziś X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku otaczamy modlitwą nasze siostry i braci z Pakistanu – kraju, którym chrześcijanie są nieustannie dyskryminowani, osądzani i skazywani na śmierć. Przewodniczący Sekcji Polskiej organizacji papieskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. abp Tadeusz Wojda (nasz współbrat pallotyn) zwraca się do wszystkich z prośbą o modlitwę i, o ile to możliwe, o wsparcie materialne. Przeżywając dzień misyjny w parafii postanowiliśmy połowę ofiar ze skarbonki dołączyć do ofiar dziś zebranych, a połowę przekazać Kościołowi w Pakistanie. Do dnia 31. marca przyszłego roku możemy wesprzeć dzieło pomocy Kościołowi w Pakistanie wysyłając SMS-y o treści RATUJE na numer podany w ulotkach i na plakacie.

2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji małżeństw przeżywających kryzysy na godz. 19:00.

3. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15:00. Jak co roku modlimy się na cmentarzach, gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli. Na Błoniach Msza święta o godz. 12:30, a później procesja. W Kamienicy najpierw procesja na cmentarzu o godz. 14:00, a po niej Msza święta. W Dzień Zaduszny Msze święte o 7:00, 10:00, 15:00 i 18:00. Przez cały listopad modlimy się za poleconych nam zmarłych na Różańcu o 17:30 i wieczornej Mszy świętej zbiorowej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z uwagi na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny nabożeństwa wyglądać będą nieco odmiennie niż zwykle:
– w czwartek nie będzie osobnego nabożeństwa o powołania i za powołanych – ta intencja będzie nam towarzyszyć w ciągu całego dnia. Początek spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
– w piątek po Mszy świętej o godz. 15:00 adoracja wynagradzająca w intencji parafii. Tego dnia szczególnie modlimy się o wytrwanie w wierze i nie uleganie przeróżnym zgorszeniom. Zakończenie adoracji nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Różańcem wypominkowym. Spowiedź półgodziny przed Mszą świętą. Ksiądz proboszcz odwiedzi swoich chorych z Komunią świętą tydzień później.
– w sobotę pierwsza część nabożeństwa pierwszosobotniego na Różańcu wypominkowym przed Mszą wieczorną, piętnastominutowe rozważanie po Mszy. Spowiedź od godz. 17:30.

5. Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów odbędzie się w niedzielę, 4 listopada, na terenie obozu w Oświęcimiu-Brzezince. Początek o godz. 14:00 przy Bramie Śmierci.

6. W przyszłą niedzielę parafialny zespół charytatywny z myślą o najbardziej potrzebujących przeprowadzi zbiórkę do puszek na zakup węgla. Pomimo zorganizowanej opieki społecznej wciąż znane są nam osoby, które potrzebują naszej solidarnej pomocy. Bóg zapłać.