XXXI Niedziela Zwykła (04.11.2018)

1. Dzisiejszy List Pasterski Episkopatu Polski przygotowuje nas do uroczystych obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości. Nasi biskupi polecają nam, aby w niedzielę 11. listopada odprawić Mszę świętą w intencji Ojczyzny (jako śpiew uwielbienia po Komunii świętej: Te Deum laudamus, a na zakończenie Eucharystii hymn Boże coś Polskę). Centralne uroczystości w Bielsku-Białej odbędą się w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach. O godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla.

2. Z imprez towarzyszących obchodom warto wymienić Narodowe śpiewanie pieśni patriotycznych na Starym Rynku w Bielsku-Białej. Organizator: Liceum Ogólnokształcące KTK zaprasza 09. listopada na godz. 12:00. Przypominamy również, że Dzieci Maryi przygotowują dla nas inscenizację patriotyczną, którą będziemy mogli obejrzeć w niedzielę 18. listopada po Mszy świętej o godz. 10:00.

3. W sobotę spotkanie Apostolstwa Cudownego Medalika o godz. 17:00.

4. Zapraszamy na 57 Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny – 10. listopada, w sobotę. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy kościoła NSPJ o godz. 15:00, następnie przejście do Kościoła św. Stanisława, i tam Msza święta o godz. 18:00.

5. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych oraz ich rodziców zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 24 listopada, przed południem. Prosimy chętnych o zapisanie się w zakrystii, albo bezpośrednio u ks. Kazika.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszą zmarłą parafiankę Jadwigę Rodzoń z ul. Głogowskiej. Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie….