XXXII Niedziela Zwykła (11.11.2018)

1. Z drżącym sercem dziękujemy Panu Bogu i tym wszystkim, których charaktery On ukształtował, za dar wolnej Ojczyzny. Dziękujemy i prosimy, abyśmy potrafili dziedzictwo Ojczyzny przejąć, nic co piękne i wielkie z niego nie utracić, a jeśli okażemy się pożyteczni, również je rozwinąć. Rzadko w ogłoszeniach znaleźć możemy poezję. Dziś dwie strofy „Pieśni o domu” Marii Konopnickiej:

Kochasz ty dom, rodzinny dom,
Co wpośród burz, w zwątpienia dnie,
Gdy w duszę ci uderzy grom,
Wspomnieniem swym ocala cię?

O, jeśli kochasz, jeśli chcesz
Żyć po tym dachem, chleb jeść zbóż,
Sercem ojczystych progów strzeż,
Serce w ojczystych ścianach złóż!

2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:00. Po Mszy modlitwy upraszające łaskę zdrowia.

3. W sobotę, 17. listopada w parafii pw. św. Pawła Apostoła odbędzie się kolejny dzień skupienia dla kobiet. Jak piszą organizatorki: „Pragniemy w kobiecym gronie zadbać o swoje potrzeby całościowo” – w programie jest więc miejsce na spotkanie ze stylistką, kosmetyczką czy makijażystką. Na spotkanie można przyjść z małym dzieckiem. W gablocie znajdziemy plakat informujący o szczegółach.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10:00 zapowiadana inscenizacja patriotyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży z parafii (nie tylko Dzieci Maryi). Scenarzystką i reżyserem spektaklu jest pani Ela Popek z Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Już dziś dziękujemy pani Eli za pomysł, a młodzieży za zaangażowanie.

5. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pragnie zwrócić naszą uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy, zwłaszcza starsze, samotne, chore i niepełnosprawne. Na plakacie podany jest adres oraz numery telefonów, które ułatwią nam ewentualną interwencję. Najważniejsza jest jak zawsze nasza wrażliwość i podjęcie zdecydowanego działania.

6. Otrzymaliśmy podziękowanie za wspólnie spędzoną niedzielę misyjną, modlitwę i złożone ofiary. Z hojnych ofiar pochodzących ze skarbonki misyjnej będziemy mogli wesprzeć kolejną rodzinę w umęczonej Syrii. Dziękujemy także anonimowym ofiarodawcom, dzięki którym możemy powiększyć fundusz przeznaczony na zakup węgla (w zeszłą niedzielę zebraliśmy 2313 zł).