I Niedziela Adwentu (02.12.2018)

1. Jeśli Adwent, to Msze święte o Matce Bożej w Adwencie , czyli roraty. Odprawiać je będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W soboty, rano o godz. 7:00 – z wyjątkiem Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, kiedy to dzieci zapraszamy również na Mszę wieczorną. Tak jak przed rokiem udział w sobotnich roratach potraktujemy jako dodatkowy i on będzie promowany na osobnych zasadach. W tym roku czeka nas tylko jedna seria rekolekcji adwentowych. Organizatorem jest wspólnota „Sam nie znaczy Samotny”, rekolekcje potrwają od piątku, 14. grudnia, do niedzieli, 16 grudnia. Rekolekcje wygłosi ks. Piotr Marek SAC, który poprowadzi nas do indywidualnego przeżycia naszego pragnienia spotkania Jezusa-Emmanuela z Jego Boskim „Pragnę…” . Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 15:00, nabożeństwo w intencji powołań o godz.17:30.
– w piątek przed południem odwiedzimy chorych. Po Mszy świętej o godz. 15:00 adoracja wynagradzająca w intencji parafii do godz. 17:30. Na tych adoracjach modlimy się o wytrwanie w wierze i miłości, nie uleganie współczesnym zgorszeniom i zwiedzeniom, oraz umiejętność przekazywania wiary młodszym pokoleniom. Spowiedź od godz. 17:30. Po Mszy św. Litania do NSPJ.

3. W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza święta o godz. 10:00. Na Mszy wieczornej Dzieci Maryi ponowią lub po raz pierwszy złożą swoje wspólnotowe przyrzeczenia i oddadzą się w opiekę Maryi Wychowawczyni.

4. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Nie będzie tym razem zbiórki do puszek, ale przeznaczymy na ten cel część ofiar ze skarbonki misyjnej – w wysokości zeszłorocznej zbiórki, a więc 2.100 zł. Zamiast tego zbierzemy ofiary na inne cele diecezjalne, do których jesteśmy zobowiązani jako parafia – jedną puszkę na Dom Matki i Dziecka, drugą na Radio Anioł Beskidów.

5. Na zebraniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej podjęliśmy ostateczną decyzję o przeorganizowaniu przestrzeni liturgicznej dolnej kaplicy. Z uwagi na odbywające się tam regularnie adoracje, zmiana polegać będzie na zamontowaniu nowego tabernakulum umożliwiającego bezpieczne osadzenie Najświętszego Sakramentu na czas adoracji. Wizualizację nowego tabernakulum można zobaczyć w gablotce i na stronie parafialnej www. Pierwszą część sumy koniecznej na sfinansowanie tej inwestycji stanowić będą ofiary opłatkowe. W zeszłym roku dzięki tym ofiarom kupiliśmy nowy wzmacniacz i mikser do kościoła. Tym razem możemy wspólnie ufundować nowe tabernakulum. Dziękujemy za zrozumienie dla tej ważnej i pięknej sprawy.

Polećmy Miłosiernemu Panu zmarłego parafianina, Aleksandra Ben. Wieczny odpoczynek….