IV Niedziela Adwentu (23.12.2018)

  1. Już w poniedziałek wieczorem rozpoczniemy obchód Uroczystości Bożego Narodzenia. O północy spotkamy się, aby celebrować Pasterkę i złożyć sobie życzenia świąteczne. Dzieci zapraszamy na Mszę wigilijną na godz. 21:00. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Pasterkę o północy do kaplicy na Dębowcu.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali święta w kościele. Bratu Mirkowi i tym z ministrantów, którzy stanęli na wysokości zadania i nie potrzebowali wielu zachęt do włączenia się w prace. Dzieciom i ich rodzicom, którzy uczestniczyli w tegorocznych Roratach, i najpiękniej jak można przystroili choinki w kościele dobrymi uczynkami. Dziękujemy panu organiście i scholi, najpierw za godziny prób, a potem za oprawę muzyczną świątecznych liturgii. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez akcję „Tak pomagam”, czy „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” sprawili, że dla wielu naszych braci i sióstr, zwłaszcza tych najmłodszych, te święta mogą być spokojne i radosne. Jeszcze dziś jest okazja, by zakupić świece Caritas i w ten prosty sposób przemienić ciepło płomienia woskowej świecy w ciepło i radość wielu serc.
  3. Do jutrzejszej Wigilii będzie można zabrać z kościoła „Betlejemskie światełko”.
  4. Przypominamy o kolędowaniu w drugi dzień Świąt, na który zapraszają po Mszy o godz. 10:00 Dzieci Maryi i muzykująca młodzież naszej parafii.
  5. Zachęcając do lektury tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” zwróćmy uwagę na nieco wyższą cenę świątecznych wydań.

Życzymy wszystkim Wam pełnych Bożej radości Świąt Narodzenia Pańskiego. Dostrzeżenia na nowo jak blisko jest Ten, który nas kocha i czeka na naszą miłość. Pełnych miłości spotkań z najbliższymi, i ogarniającego wszystkie serca pokoju.