Niedziela Świętej Rodziny (30.12.2018)

  1. W czasie dzisiejszych Mszy świętych odnawialiśmy przyrzeczenia małżeńskie. Czas, który pozostał nam do końca niedzieli przeżyjmy na rodzinnym świętowaniu. Może, sięgnijmy do rodzinnego albumu ze zdjęciami, by podziękować dobremu Bogu i sobie nawzajem za wspólnie przeżyte lata. Powiedzmy sobie, że naprawdę potrzebujemy jeden drugiego.
  2. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Odwiedziny rozpoczną się o godz. 16;00, i będziemy chcieli kończyć je ok. godz. 20:00. Dziękujemy za otwarte drzwi domów dla Bożego błogosławieństwa i dla nas, duszpasterzy. Wykorzystajmy ten czas na dobre rozmowy, szczere podzielenie się radościami i smutkami. Niech kolęda przybliży nas do siebie i po ludzku i po Bożemu.
  3. W poniedziałek, w ostatni dzień roku, będziemy dziękować Bogu za miniony czas, przepraszać za nasze niewierności, oraz prosić o Boże błogosławieństwo na przyszłość. O godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, aby wszystkie te intencje oddać najlepszemu Bogu.
  4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to uroczystość, która zobowiązuje nas do udziału we Mszy świętej – dlatego Msze święte odprawiane są wg grafiku niedzielnego.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 15:00, nabożeństwo w intencji powołań o godz.17:30. – w piątek przed południem odwiedzimy chorych. Z uwagi na kolędę nie będzie adoracji wynagradzającej w intencji parafii. Litania do NSPJ po Mszy świętej wieczornej. Przypominamy, że istotą nabożeństw pierwszopiątkowych jest Komunia święta wynagradzająca, a nie spowiedź. Jeśli trwamy w stanie łaski od świąt Bożego Narodzenia, to jest to wystarczająca dyspozycja do przyjęcia w piątek Komunii świętej. – w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym roku przypada 5. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry Ks. Biskupa Romana Pindla. W tym dniu Biskup Roman będzie celebrował Eucharystię na rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli w oświęcimskim kościele św. Józefa. Informacje o bielskim Orszaku na plakacie.
  7. W czasie kolędowym, a więc od 2. do 26. stycznia, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11:45-12:30.