Objawienie Pańskie (06.01.2019)

  1. Najbliższy tydzień upłynie nam pod znakiem wizyt kolędowych. Niech to będzie czas podzielenia się naszymi radościami, spostrzeżeniami i sugestiami dotyczącymi życia parafialnego, a także naszego życia osobistego. Nie czekając na tzw. sprawozdanie pokolędowe już dziś pragniemy przypomnieć o uporządkowanym podchodzeniu do Komunii świętej w nawach bocznych. Najpraktyczniejszym sposobem jest utworzenie dwóch rzędów, zamiast chaotycznych prób stworzenia jednego w ostatniej chwili. W tym roku wprowadzimy także przyjmowanie Komunii w postawie klęczącej ustawiając trzy podwójne klęczniki. Kwestią najbliższego czasu jest ich zaprojektowanie a następnie wykonanie. Coraz więcej osób postuluje taką właśnie formę przyjmowania Komunii świętej, w tym nasza Parafialna Rada Duszpasterska.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:00. Po Mszy świętej modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  3. W sobotę spotkanie Apostolstwa Cudownego Medalika o godz. 17:15.
  4. W przyszłą niedzielę przypada nasza parafialna całodzienna adoracja eucharystyczna w ramach diecezjalnej adoracji dziękczynnej. Z uwagi na Msze święte przed południem adoracja będzie mogła mieć miejsce jedynie po południu i wieczorem: po Mszy o godz. 12:00, po Mszy o godz. 15:00, oraz po Mszy o godz. 18:00.
  5. Msze święte w niedzielę za tydzień o godz. 10:00, 12:00 i 15:00 przeżywać będziemy ze scholą szkolną z Pewli Wielkiej. Z uwagi na więzi łączące śp. księdza Franciszka Mąkinię z tą właśnie szkołą miło nam będzie spotkać się znów z dziećmi z Pewli oraz panią dyrektor szkoły.
  6. Od poniedziałku Msze święte wieczorne będziemy odprawiać w dolnej kaplicy.