III Niedziela Zwykła (27.01.2019)

  1. Zakończyliśmy wizyty kolędowe. Dziękujemy za spotkania w waszych domach, podzielenie się spostrzeżeniami, za uwagi podyktowane szczerą troską, oraz słowa zachęty. Dziękujemy także za złożone ofiary na cele parafialne i utrzymanie duszpasterzy. Dziękujemy za osobne docenienie wspólnoty ministranckiej. Sprawozdanie pokolędowe będzie zapewne krótkie i treściwe, i zmieści się w ramach ogłoszeń parafialnych. Kolęda kończy się, ale nie powinny skończyć się nasze spotkania, rozmowy, i wspólny namysł na parafią.
  2. W poniedziałek kolęda dodatkowa od godz. 16:00. Można jeszcze zgłosić zamiar przyjęcia kolędy we wspomnianym terminie, lub jeszcze innego dnia.
  3. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji małżeństw przeżywających trudności, na godz. 19:00.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. – w piątek przed południem odwiedzimy chorych. Ksiądz Sławomir odwiedzi swoich chorych tydzień później tj 8.lutego. Adoracja w intencji parafii w kościele u góry. Spowiedź od godz. 17:30; litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. – w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy wieczornej. Spowiedź od godz. 17:30.
  5. W sobotę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Na wszystkich Mszach świętych (również wieczornej) poświęcimy świece-gromnice. Mszę świętą o godz. 15:00 odprawimy w kościele, gdyż możemy się spodziewać większej liczby uczestników liturgii.
  6. Od wtorku kancelaria parafialna powraca do zwykłych godzin urzędowania – będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. 17:00 – 17:45. Przypominamy, że z uwagi na tradycję sięgającą pierwszych wieków chrześcijaństwa, gdy udzielano chrztu w Wiglilię Paschalną (ten zwyczaj stosuje się nadal przy chrzcie dorosłych), nasze dzieci również przystąpią do chrztu w Święta Wielkanocne. Oznacza to, że w Wielkim Poście nie będzie chrztów.

W ubiegłym tygodniu odeszli do domu ojca nasi parafianie: śp. Aldona Krywult z ul. Karbowej, oraz śp Adam Kołłątaj z Alei Armii Krajowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,…