IV Niedziela Zwykła (03.02.2019)

  1. Ferie tuż tuż. Dzieci Maryi i ich rodzice przygotowują się do kilkudniowego wyjazdu do Radoczy. Dofinansowanie tego wyjazdu pochodzi z tegorocznych ofiar kolędowych, dlatego przy tej okazji serdecznie dziękujemy za, jak zawsze hojne, wsparcie duszpasterskich działań w parafii. Również zaległości związane z budową sali pod kościołem dzięki kolędzie zostały nieco zmniejszone.
  2. Ważne informacje o sytuacji personalnej wśród duszpasterzy. Ksiądz Szczepan przebywa obecnie na rehabilitacji w Szpitalu Kolejowym w Wilkowicach. Z dnia na dzień robi postępy w chodzeniu, posługiwaniu się słabszą ręką oraz mówieniu. Nie opuszcza go także poczucie humoru. Wszystko to pozwala się nam spodziewać rychłego powrotu do naszego domu. Ksiądz Kazimierz, który ostatni miesiąc spędził w Łodzi pomagając w wizytach kolędowych, opuszcza parafię i przenosi się do wspólnoty w Częstochowie. Przenosiny nastąpią w nadchodzącym tygodniu, więc już teraz dziękujemy mu za posługę w parafii, szczególnie za pracę z najmłodszymi parafianami. Na jakiś czas dołączy do naszego zespołu duszpasterzy ks. Krzysztof Frost, pallotyn. W przyszłą niedzielę będzie głosił kazania i będzie to okazja do oficjalnego powitania. Cieszymy się, że wzmocni nasze siły, i z pewnością jako młody ksiądz (12 lat kapłaństwa) wniesie powiew świeżości.
  3. W czwartek adoracja w intencji powołań po Mszy świętej o godz. 15:00 zakończona nabożeństwem o godz. 17:30.
  4. Klub Inteligencji Katolickiej, jak co miesiąc, proponuje nam wiele spotkań i zajęć, których grafik znajdziemy w gablotach. Na stoliku zaś leżą ulotki z propozycją przekazania 1% podatku na Dom Opieki „Józefów”.
  5. Schola parafialna rozpoczęła próby przed Triduum Paschalnym. Próby odbywają się raz w tygodniu, w czwartki wieczorem. Zapraszamy lubiących śpiewać, by pod kierunkiem nowej pani kierownik chóru – profesjonalistki z doświadczeniem, rozwinęli ukryte talenty.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Kaczmar z ul. Kolibrów. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie,..