ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE (21.04.2019)

  1. Dziękujemy Panu Bogu za Jego zbawczą Paschę. Dziękujemy, że dał nam w niej udział poprzez chrzest święty. Dziękujemy za tegoroczną Wielkanoc. Dziękujemy także sobie nawzajem za Triduum Sacrum przeżywane we wspólnocie parafialnej: Za liczny udział w liturgii tych dni, zwłaszcza we Mszy Wieczerzy Pańskiej. Za wielkopostne rekolekcje, nabożeństwa, pielgrzymki, akcje charytatywne. Za przygotowanie tradycyjnego Grobu Pańskiego, świąteczny wystrój kościoła. Za wierność scholi i Dzieci Maryi w posłudze muzycznej. Za dobrze zorganizowaną Służbę Liturgiczną.
  2. W związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej wczesnej, która przypada w przyszłą niedzielę, bardzo prosimy uczestników Mszy świętej o godz. 10:00 o wybranie tym razem Mszy o innej porze. Chcąc okazać się gościnni musimy zarezerwować na tę uroczystość prawie wszystkie ławki w kościele.
  3. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się tzw. Tydzień Miłosierdzia. Nasz zespół charytatywny po każdej Mszy świętej będzie zbierał ofiary do puszek dla swoich podopiecznych. Już teraz dziękujemy za waszą niesłabnącą ofiarność wobec tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Zespołowi charytatywnemu dziękuję zaś za ofiarowane serce i czas, które są znakiem autentycznej chrześcijańskiej caritas.
  4. Myślami wybiegamy do nadchodzącego piątku, do koncertu Gospel o godz. 18:00. W zakrystii czekają na was bilety w cenie 10 złotych.
  5. We wtorek, 30 kwietnia, wyrusza z bazyliki w Hałcnowie 7. Piesza Pielgrzymka Diecezjalna do Krakowa-Łagiewnik. Pielgrzymkę zainauguruje Msza święta o godz. 12:00, której będzie przewodniczył Ks. Bp Roman Pindel. Zakończy się w piątek, 3 maja, Mszą świętą o godz. 15:00 w bazylice Miłosierdzia Bożego.
  6. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie i MB Saletyńskiej w Dębowcu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 18-19 maja, jej koszt to 200 zł. Zapisy w zakrystii.