Święto Bożego Miłosierdzia (28.04.2019)

  1. Radujemy się Świętem Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus przygotował łaskę darowania wszystkich win i kar tym, którzy przyjęli dziś w stanie łaski Komunię świętą. Rodzicom dzieci wczesnokomunijnych jeszcze raz dziękuję za dar ołtarza – obrusy ołtarzowe do kościoła i kaplicy.
  2. We wtorek o godz. 19:00 Msza święta w intencji małżeństw w kryzysie. Zapraszamy
  3. Chorych pierwszopiątkowych odwiedzimy we czwartek przed południem z tej racji, że w piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W pierwszy czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 15:00; nabożeństwo w intencji powołań o 17:30. W piątek, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy wieczornej. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy wieczornej.
  4. W piątek, w uroczystość NMP Królowej Polski Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego. W dniach 1. i 3. maja kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  5. Dziś rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Zespół Caritas kwestuje na rzecz swoich podopiecznych. Bóg zapłać.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przy wyjściu z kościoła każdy z nas będzie mógł wylosować fragment z ewangelii św. Jana i rozważyć w domu Słowo Boże, które mu w ten sposób przydzieli Boża Opatrzność.
  7. Niedługo kaplica na Dębowcu zapełni się turystami i uczestnikami nabożeństw. W maju rozpoczniemy odprawianie niedzielnych Mszy świętych i comiesięcznych nabożeństw fatimskich. Przed rokiem rozpoczęliśmy dyżury duszpasterskie w każdą niedzielę od godz. 10:00 do Mszy o godz. 16:00. W ten sposób utworzyła się grupa świeckich kustoszy Dębowca. Zachęcamy nowe osoby, rodziny, do włączenia się w to apostolskie dzieło. Całością przedsięwzięcia kieruje p. Maria Kołłątaj z Rady Duszpasterskiej.