III Niedziela Wielkanocna (05.05.2019)

  1. Centralnym wydarzeniem dzisiejszej niedzieli jest Pierwsza Komunia naszych dzieci. Dziękując za tych, którzy od dziś mogą w pełni uczestniczyć w Eucharystii, swoje myśli kierujemy w stronę tych, którzy w przyszłą niedzielę, 12 maja, przeżywać będą rocznicę. Zanim to nastąpi zapraszamy dzieci rocznicowe i ich rodziców na spotkanie przygotowujące i spowiedź świętą w sobotę na godz. 16:30.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17:30. Poprzez nie chcemy przygotować się do odnowienia aktu ofiarowania się Matce Bożej, który wielu z nas kiedyś złożyło. Niech nasze serca zapłoną świeżą miłością do Maryi. Zapraszamy także na nabożeństwa do kaplicy na Dębowcu we wtorki i czwartki o godz. 19:15.
  3. Pierwsze nabożeństwo fatimskie na Dębowcu w piątek 10 maja. Najpierw Msza święta o godz. 19:00 a po niej procesja różańcowa do kościoła.
  4. W poniedziałek spotkanie wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 17.15.
  5. Niedługo dwie ważne uroczystości parafialne. Pierwsza z nich to odpust w uroczystość św. Andrzeja Boboli, 16 maja. Mszy świętej o godz. 18:00 przewodniczył będzie ks. Piotr Leśniak, proboszcz z parafii św. Pawła Apostoła. Drugą uroczystością będzie Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania sprawowana przez ks. bpa Romana Pindla, w piątek, 17. maja.
  6. Dużymi krokami zbliżamy się też do kolejnego Pikniku Rodzinnego u Boboli. Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza nas wszystkich do włączenia się w to przedsięwzięcie. Przede wszystkim zarezerwujmy sobie czas w sobotę, 15 czerwca, aby we wspólnocie parafian i gości spędzić ze sobą piękne popołudnie i wieczór.
  7. Szczególny apel do młodzieży. Zapraszamy was na dwudniową pielgrzymkę w dniach 18-19 maja. Będziemy w dwóch szczególnych miejscach: w Zabawie k. Tarnowa, miejscu urodzin i męczeńskiej śmierci bł Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc, oraz w Dębowcu – głównym sanktuarium MB Saletyńskiej w Polsce. Ważna informacja, zwłaszcza dla młodych ludzi – wyjazd nic nie kosztuje, i potrzeba tylko podjąć decyzję. Najlepiej zaprosić jeszcze kogoś do wspólnego pielgrzymowania.
  8. Fundacja „Drachma” oraz parafia św. Klemensa w Ustroniu zapraszają nas na spotkanie zatytułowane „Uwierz w Ducha”. 25 maja w ustrońskim amfiteatrze będziemy mogli usłyszeć dobrą muzykę, dobre słowo i (nie)wiarygodne historie. W gablocie plakat informujący o organizowanym również prze nich wakacyjnym kursie języka angielskiego z native speakerami z USA.