V Niedziela Wielkanocna (19.05.2019)

  1. Zakończyliśmy w parafii uroczystości związane z Pierwszą Komunią świętą, rocznicami tych wydarzeń, oraz sakramentem Bierzmowania naszej młodzieży. Wspomniane uroczystości w pewien sposób wieńczą okres intensywniejszego zaangażowania w życie religijne i duchowe – lecz bardziej jeszcze, poprzez głębsze wtajemniczenie chrześcijańskie, otwierają nowy etap w pielgrzymce wiary. I tak, młodzież, która przyjęła Bierzmowanie w dalszym ciągu będzie miała swoje spotkania formacyjne.
  2. W poniedziałek o godz. 17:15 spotkanie wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele przez cały miesiąc o godz. 17:30. Do kaplicy na Dębowcu zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 19:15. W pięknej scenerii, u Matki Bożej fatimskiej modlimy się śpiewając Litanię Loretańską i tradycyjne pieśni maryjne.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w Bielskim Marszu dla Życia i Rodziny zakończonym Festynem Rodzinnym. Nasze uczestnictwo będzie wyrazem przywiązania do wartości związanych z życiem rodzinnym oraz okazją do spędzenia czasu z rodziną. Szczegóły na plakacie. Parafialny Festyn Rodzinny u Boboli – 15 czerwca. Przez trzy kolejne niedziele wystawione będą skarbonki na tzw. Festynowy Dar Serca. Jeśli, w inny sposób (angażując swój czas, umiejętności) nie możemy włączyć się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu, wspomniana ofiara stanowić może inną konkretną formę współudziału w tym dziele.
  5. Ksiądz Biskup kieruje do nas słowa zachęty do udziału w pielgrzymce ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówce. „Bardzo serdecznie zapraszam Księdza Proboszcza i całą Wspólnotę Parafialną, a zwłaszcza Ruchy i Wspólnoty Ewangelizacyjne i Charyzmatyczne z Parafii do udziału w tegorocznej pielgrzymce na Kaplicówkę. (…) Nie może Was zabraknąć. Zapraszam”. Program niedzielnej pielgrzymki, 2. czerwca, w gablocie.
  6. Już teraz zapowiadamy diecezjalną pielgrzymkę do Koszyc, miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego. Szczegóły podawane będą przy zapisach.
  7. W przyszłą niedzielę w ramach tzw. Niedzieli Seminaryjnej gościć będziemy kleryków z naszego Seminarium w Ołtarzewie. Przy okazji wspólnej modlitwy i dzielenia się wiarą, klerycy zbiorą ofiarę do puszek na potrzeby utrzymania Seminarium i formacji alumnów. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
  8. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 8:00 i 10:00 wystąpi w kościele Zespół Pieśni i Tańca „Bielsko” działający przy Bielskim Centrum Kultury. W tym roku obchodzi on 45 – lecie swojej działalności. Jego misją jest promowanie kultury, historii i tradycji naszego Narodu. Także ich działalność będziemy mogli wesprzeć poprzez dobrowolną ofiarę po koncercie.