VI Niedziela Wielkanocna (26.05.2019)

  1. Dzisiejsza Niedziela Seminaryjna oraz List biskupów Polski wzywają nas do wielkiej modlitwy za nasze rodziny, za formujących się kleryków, za ofiary przestępstw. Albo będziemy bardziej Jezusowi, albo nas nie będzie. Ufając mocy Ducha Świętego szukajmy wszyscy głębszego nawrócenia.
  2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie uwielbieniowe „Wtorkowe Magnificat”. Zapraszamy.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy świętej wieczornej.
  4. W następną niedzielę, 2 czerwca o godz. 16:15, spotkanie dla młodzieży, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania.
  5. Zapraszamy w tym tygodniu na ostatnie dwa w tym roku nabożeństwa majowe w kaplicy na Dębowcu, we wtorek i czwartek na godz. 19:15.
  6. W czerwcu Litanię do Najświętszego Serca Jezusa odmawiać będziemy po Mszach wieczornych.
  7. Po zebraniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęconym głównie organizacji parafialnego Festynu rodzinnego ponawiamy apel o włączenie się w to wydarzenie. Wzorem lat ubiegłych prosimy o wpisanie się na listę osób, które zechcą przygotować na festyn ciasta i sałatki. W dalszym ciągu polecamy waszej uwadze skarbonki na „Festynowy Dar Serca”.
  8. Przekazujemy prośbę z Sanktuarium MB Bolesnej w Hałcnowie, skierowaną zasadniczo do księży. Pojawił się pomysł, aby stworzyć przy tym Sanktuarium Bibliotekę Maryjną, która gromadziłaby książki, filmy, a także zapisy audio o treści maryjnej. Zapewne nie tylko księża posiadają książki o tej tematyce. Jeśli więc ktoś z parafian chciałby przekazać jakąś pozycję ze swoich domowych zbiorów może się w tej sprawie zwrócić pod adres parafiahalcnow@wp.pl
  9. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza na VI Marsz dla Życia i Rodziny oraz V Festyn Rodzinny Caritas dziś, w niedzielę, 26 maja 2019 r. Rozpoczęcie o godz. 14.00 Mszą św. w katedrze św. Mikołaja, o godz. 15.00 wyjście marszu a od godz. 16.00 do 19.00 Festyn Rodzinny Caritas w parku Słowackiego przy BCK.

Odeszła do wieczności śp. Barbara Klich. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…