Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (09.06.2019)

  1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się liturgiczny Okres Wielkanocny i jednocześnie czas przyjęcia tzw. Komunii świętej wielkanocnej. Spełnienie tego przykazania kościelnego wiele mówi jakości naszej wiary i związku ze wspólnotą Kościoła. Od poniedziałku Okres Zwykły, który w tym roku rozpocznie się świętem NMP Matki Kościoła.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia chorych na godz. 19:00. Po Mszy modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  3. W środę kolejne spotkanie ze śpiewem przy herbatce. Tym razem będą to śpiewy na drogę. Zapraszamy do salki Wieczernik na godz. 16:00.
  4. W piątek nabożeństwo fatimskie w kaplicy na Dębowcu. Najpierw Msza święta o godz. 19:00, a po niej procesja różańcowa do kościoła. Procesja różańcowa wokół kościoła po Mszy świętej wieczornej w dniu fatimskim czyli 13 czerwca w czwartek.
  5. Przez dwie kolejne niedziele możemy poprzeć Inicjatywę Ustawodawczą „Stop pedofilii” składając swój podpis na wystawionych listach. Trzeba dysponować w tym momencie dowodem osobistym, aby wpisać numer PESEL i dokładny adres. RODO nic nie zmienia w kwestii zbiórek podpisów, które odbywają się na tych samych zasadach co w poprzednich latach.
  6. Parafia NMP Królowej Świata zaprasza na Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na serio” 8-16 czerwca. Program w gablocie.
  7. Weekend formacyjny dla małżonków (parami) odbędzie się w naszym kościele (sala Wieczernik nad zakrystią) w dniach 22 i 23 czerwca (w sobotę w godz. 10:00 – 17:00 i w niedzielę w godz. 09:00 – 12:00). Temat: Małżeństwo – komunikacja w służbie miłości. Prowadzący: ks. Piotr Marek SAC i dr Gabriela Machaczek. Zgłoszenia do ks. Piotra.
  8. Już 16 czerwca odbędą się wybory do Rad Osiedli. Mieszkańcy Bielska-Białej wybiorą osoby, które przez następnych pięć lat będą miały wpływ na to, co dzieje się w ich najbliższej okolicy, czyli także w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z listą kandydatów na stronie www.radyosiedlibb.pl.
  9. Już w sobotę Piknik Rodzinny u Boboli. To ostatnie dni, aby poprzez ciasto, sałatkę lub ofiarę do festynowej skarbonki włączyć się w dzieło przygotowania. Program pikniku jak przed rokiem: gry i zabawy dla dzieci, mecz piłki nożnej, estrada z udziałem parafialnej scholi Dzieci Maryi, grill i duszonki, popcorn, wata cukrowa. Rozpoczęcie o godz. 15:00 a zakończenie ok godz.20:00.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Edward Brzozowski. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,…