Uroczystość Trójcy Świętej (16.06.2019)

  1. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, zwłaszcza festynowym darczyńcom, za włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego pikniku rodzinnego. Na pierwszym miejscu dziękuję Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za podtrzymanie tej inicjatywy pomimo trudności, które trzeba było pokonać. Mamy nadzieję, że to rodzinne spotkanie u progu wakacji, pozostanie nadal naszą parafialną tradycją.
  2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz. 10:00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Bociania, Gilów, Kacza, Krucza, Krogulcza, Bociania. Cztery ołtarze ustawione będą w następujących miejscach: przy ul. Bocianiej – ołtarz wspólnoty rodzin „Betlejem”, przy ulicy Gilów – ołtarz dzieci i rodziców pierwszo-komunijnych, przy ulicy Kruczej – ołtarz wspólnoty neokatechumenalnej, przy wieży Boboli – ołtarz Rady Duszpasterskiej. Rodziców dzieci wczesnokomiunijnych, których w tym roku była ponad pięćdziesiątka, prosimy o aktywne włączenie się w orszak procesyjny – ten potencjał musimy koniecznie wykorzystać. Ojców prosimy o pomoc w niesieniu baldachimu (dwa zespoły po cztery osoby), natomiast mamy prosimy o pokierowanie dziewczynkami sypiącymi płatki kwiatów. Ta druga funkcja nie jest łatwa – z doświadczenia wiemy, że wcześniejsze próby sypania, niewiele pomogły w utrzymaniu porządku w czasie samej procesji. W przedsionku kościoła będą kosze, do których można wrzucić kwiatowe płatki na procesję. Prosimy także, przede wszystkim parafian, o stworzenie pocztów sztandarowych. W związku z procesją kolejna Msza święta rozpocznie się pół godziny później, czyli o 12:30.
  3. Dnia 22. czerwca w Częstochowie odbędzie się Trzecie Męskie Oblężenie Jasnej Góry. To, organizowane przez Stowarzyszenie Mężczyzn Świętego Józefa spotkanie, dla wielu uczestników stało się impulsem dla odnowy ich rodzin oraz inspiracją do podjęcia przy parafii różnych zadań. Program spotkania w gablocie.
  4. W związku z odbywającymi się dziś wyborami do Rad Osiedli jeszcze jedno ogłoszenie. Prezydent Miasta Bielska-Białej ogłosił konkurs, w którym osiedla o najwyższej frekwencji wyborczej uzyskają dodatkowe środki finansowe na potrzeby dzielnicy.
  5. Wspólnota „Pójdź za Mną” zaprasza na Rekolekcje Rodzinne w terminie 10-15.08.2019. Temat rekolekcji to „Pokochać codzienność”. Prowadzenie: Centrum Mocni w Duchu oraz ks. Roman Berke. Rekolekcje odbędą się w  Węgierskiej Górce. Nie ma ograniczeń wiekowych w żadną stronę :). Zasada rekolekcji: „Tutaj Twoje dzieci nie będą przeszkadzać. One są błogosławieństwem”. Szczegóły na ulotkach w przedsionku kościoła.

W ubiegłym tygodniu odeszły do domu Ojca nasze parafianki: śp. Janina Płachciok i śp. Joanna Janas. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…