XII Niedziela Zwykła (23.06.2019)

  1. W oktawie Bożego Ciała, po Mszach wieczornych uczestniczymy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Byłoby pięknie, gdyby na procesji nie zabrakło dziewczynek sypiących kwiatowe płatki przed Panem Jezusem. Oktawa kończy się piątkową uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jeszcze raz dziękuję parafianom i gościom, którzy przygotowali ołtarze na trasie procesji, a także włączyli się w sformowanie orszaku. To ogromna ulga, gdy proboszcz nie musi biegać za wazonami, brzózkami czy młotkiem, i może zaufać zaradności i zaangażowaniu wiernych. Nosimy się z zamiarem, by od przyszłego roku zrezygnować w Boże Ciało ze Mszy świętej o godz. 12:00. Mniej więcej stu jej uczestników z powodzeniem znaleźć będzie mogło swoje miejsce na innych Mszach tego dnia.
  2. Decyzją polskich biskupów obecnych na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Wałbrzychu, w dzisiejszą niedzielę, we wszystkich kościołach w Polsce, po zakończeniu Mszy świętej, należy odśpiewać Suplikacje. Jest to modlitwa przebłagania Pana Boga za wszystkie zniewagi i profanacje wobec świętości, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego kraju.
  3. Już od 06 lipca rusza siódma edycja projektu „Ewangelizacja w Beskidach”. Tradycyjnie, przez osiem kolejnych sobót gromadzić się będziemy (rodzinnie, ze wspólnotą) na szczytach naszych gór, aby w samo południe uczestniczyć w Eucharystii. Po Eucharystii ojcowie franciszkanie namaszczać będą wszystkich rychwałdzkim olejkiem radości. Terminarz spotkań w gablocie.
  4. Bielski KIK zaprasza na pielgrzymkę w dniu 13 lipca do królewskich miast: Biecza, Nowego Sącza i Starego Sącza. Informacje w siedzibie KIK, ul. Bohaterów Warszawy 4a (każdy wtorek w godz. 16-17), oraz pod nr tel. 664 006 886.
  5. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza na swoje spotkania w parafii pw. św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich. Na plakacie czytamy: „Sakrament małżeństwa jest darem od Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji”.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych poświęcimy pojazdy i modlić się będziemy o szczęśliwe podróżowanie w czasie wakacji i całego roku. Włączając się w inicjatywę MIVA Polska – „Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km” przy tej okazji zbierzemy ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
  7. Jeszcze dzisiejszej niedzieli możemy wziąć udział w VIII Pikniku Rodzinnym z Nadzieją w parku Słowackiego przy BCK. Program pikniku w gablocie.
  8. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki po Mszy wieczornej do godz. 19:30.
  9. Dziś druga, i ostatnia, niedziela zbierania podpisów poparcia dla inicjatywy „Stop pedofilii”. Prosimy o włączenie się w tą społeczną oddolną inicjatywę.