XIV Niedziela Zwykła (07.07.2019)

  1. Korzystając z wakacyjnego wypoczynku nie zaniedbujmy relacji z Panem Bogiem. W zmienionym rytmie dnia, pośród przeróżnych atrakcji, będziemy musieli bardziej zawalczyć o naszą wierność modlitwie, niedzielnej Mszy świętej. Niech te wakacje będą autentycznie „wakacjami z Panem Bogiem”.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:00. Po Mszy modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na Dębowcu. Najpierw Msza święta o godz. 19:00, a po niej procesja różańcowa do kościoła. Fatimska procesja różańcowa wokół kościoła parafialnego – w dniu fatimskim, tzn 13-ego lipca po Mszy świętej wieczornej.
  4. Powróciła do parafii Figurka Matki Bożej Fatimskiej pielgrzymującej. W kroniczce można prześledzić szlak jej pielgrzymowania w rodzinach. Powróciła nie po to, aby stać na stoliku w zakrystii, ale aby pójść dalej z fatimskim przesłaniem. Otwórzmy drzwi domów naszej Matce.
  5. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze, czyli pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Powyższą zachętę kieruje do nas osobiście przewodnik grupy pielgrzymkowej ks. Andrzej Pacholik SDS.
  6. Krótkie przypomnienie dotyczące przygotowania do sakramentu chrztu dzieci. Spotkania przygotowujące odbywają się cały rok, w drugie i czwarte soboty miesiąca w sali „Wieczernik” o godz. 19:00. Spotkanie dotyczy rodziców pragnących ochrzcić dziecko w naszej parafii oraz chrzestnych, którzy są naszymi parafianami i chcieliby uzyskać zgodę na pełnienie tej funkcji.
  7. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. To nieoceniona pomoc w poszerzaniu naszych horyzontów myślowych, zdobyciu rzetelnej wiedzy, a także w formacji duchowej. Tygodnik jest doskonałym remedium na ideologiczny i informacyjny chaos panujący wokół nas.