XVI Niedziela Zwykła (21.07.2019)

  1. Korzystajmy z wypoczynku jaki przewidział dla nas Pan Bóg. Tak, jak jeden dzień w tygodniu przeznaczony jest na wypoczynek, tak przynajmniej okres dwóch tygodni w ciągu roku powinniśmy poświęcić na „święte nic nierobienie”. Choć nie zawsze to łatwe – starajmy się zrealizować ten Boży plan. Grupka Dzieci Maryi wraz z rodzicami (byli także dziadkowie) spędziła wakacyjny tydzień w Osiecznej koło Leszna. Bardzo dobrze sprawdziła się ta formuła wyjazdu, w którym rodzice powierzyli innym rodzicom opiekę nad swoimi dziećmi.
  2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie uwielbieniowe „Wtorkowe Magnificat”. Zapraszamy.
  3. Tydzień św. Krzysztofa obchodziliśmy kilka tygodni wcześniej, jednak dziś możemy poinformować, że na środki transportu dla misjonarzy mogliśmy przekazać 1500 zł.
  4. Mszę świętą w czwartek o godz. 18:00 odprawimy w kościele z uwagi na przewidywaną większą liczbę jej uczestników. Zmarła nasza parafianka śp. Krystyna Kołodziej znana w Bielsku ze swojego zaangażowania w Ośrodku Terapii Uzależnień. W jej intencji modlić się będzie ks. Władysław Zązel kapelan Związku Podhalan oraz krzewiciel wesel bezalkoholowych.
  5. W przyszłą niedzielę odwiedzi nas ks. Włodzimierz Osica SAC z Pallotyńskiego Dzieła Pomocy dla Katolików na Wschodzie. Księdza Włodzimierza gościliśmy u nas już kilkakrotnie wspierając dobrowolnymi ofiarami do puszki dzieło, w którym uczestniczy. Tak będzie i tym razem, a wszystkim ofiarodawcom już teraz składamy serdeczne podziękowanie.
  6. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę budowlaną. Powoli spłacamy nasze parafialne zobowiązania za zrealizowany już etap prac. Przy okazji dziękuję ofiarodawcom, którzy regularnie, co miesiąc lub dwa, wpłacają ofiarę na konto parafii.