XVII Niedziela Zwykła (28.07.2019)

  1. Trwają wakacje więc poza stałymi punktami duszpasterstwa niewiele nowych inicjatyw. Dzięki księdzu Włodzimierzowi jeszcze raz mogliśmy się przybliżyć do naszych braci i sióstr ze Wschodu. Dziękujemy za zaufanie jakim wciąż obdarzacie prowadzone przez Kościół dzieła pomocy materialnej.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  3. We wtorek o godz. 19:00 Msza święta w intencji małżeństw przeżywających kryzysy. Jeśli chcemy powiedzieć Jezusowi: „Jezu, Ty się tym zajmij”, to najodpowiedniejszym miejscem i czasem jest właśnie Msza święta.
  4. Zbliża się sierpień, a wraz z tą datą zachęcani jesteśmy by podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu. Tegoroczne hasło „Młodzi trzeźwi i wolni” podpowiada nam, abyśmy pomogli młodemu pokoleniu zachować wewnętrzną wolność od wszelkiego rodzaju uzależnień. Wyrzeczenie i ofiara pozostają zawsze najskuteczniejszy sposobem wstawiennictwa przed obliczem Boga – dlatego rozważmy poważnie możliwość podjęcia abstynencji w sierpniu.
  5. Ruszyła 11. edycja akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Od 2018 roku ze względu na rządowy program wyprawki szkolnej („Dobry Start”, nazywany też 300+) akcja dedykowana jest także dzieciom z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Zasadniczo są to dzieci z korzeniami polskimi z parafii, gdzie posługują księża pochodzący z naszej Diecezji. Istnieje możliwość płatności elektronicznych i „Plecak pełen uśmiechów” można ofiarować wirtualnie. Oczywiście plecak z wyprawką i uśmiech obdarowanego dziecka są jak najbardziej rzeczywiste. Szczegóły: www.caritas.bielsko.pl/portfolio-items/tornister-pelen-usmiechow/
  6. Kolejne spotkanie w ramach „Drogi Łaski” poświęcone sakramentowi małżeństwa, będzie niedaleko nas, bo na szczycie Błatniej. Franciszkanie czekają na nas w sobotę, 3 sierpnia, o godz. 12:00.