IXX Niedziela Zwykła (11.08.2019)

  1. Dziękujemy Panu Bogu za kolejną w naszym życiu niedzielę; za to, że zachował nas w wierze; za Jego opiekę nam nami – którzy w Niego wierzymy, i tymi, którzy nie wiedzą, że jest ich Ojcem. Polecamy Mu w tym czasie szczególnie dzieci i młodzież wypoczywającą na wakacyjnych wyjazdach, pielgrzymów do Jasnogórskiego Sanktuarium, i tych, którzy z różnych przyczyn przeżywają czas wakacji pozostając w domu – chorych, starszych, i opiekujących się nimi.
  2. Ksiądz Biskup kieruje serdeczne zaproszenie do udziału w uroczystościach ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wspominaliśmy o tym przed tygodniem. Dziś szczegóły podane w zaproszeniu: „Uroczystości rozpoczną się w kościele św. Maksymiliana o godz. 8:30, skąd wyruszy procesja do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Podobne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie odprawione o godz. 8:00 w kościele Franciszkanów w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do Auschwitz. Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie celebrowana o godz. 10:30 przy Bloku 11, na terenie KL Auschwitz. Zapraszam i błogosławię Pielgrzymom”.
  3. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:00. Po Mszy modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  4. W czwartek, 15 sierpnia, obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy świętej. Grafik Mszy będzie niedzielny, tzn odprawimy również Mszę świętą na Dębowcu o godz. 16:00. W polskiej tradycji religijnej uroczystość ta zwana jest świętem Matki Boskiej Zielnej – poświęcimy więc przyniesione do kościoła zioła, kwiaty i pierwsze tegoroczne owoce ziemi.
  5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na Dębowcu. Najpierw Msza święta o godz. 19:00, a po niej procesja różańcowa do kościoła. Fatimska procesja różańcowa wokół kościoła parafialnego – w dniu fatimskim, tzn 13-ego sierpnia po Mszy świętej wieczornej.
  6. Pokutny Marsz Różańcowy w intencjach naszej Ojczyzny w sobotę, 17 sierpnia.
  7. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”. Czas wypoczynku, większa ilość wolnego czasu, zachęcają nas do takiej lektury.