XXI Niedziela Zwykła (25.08.2019)

  1. Pomału kończy się czas szkolnych wakacji. W ostatnim tygodniu sierpnia wyjeżdżają do Zakopanego nasi ministranci. I tym razem jest to wyjazd z udziałem rodziców, co bardzo ułatwia (upraszcza) jego organizację i przeprowadzenie. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas w ministranckim gronie, razem z opiekunem, księdzem Sławkiem, będzie dobrym startem do całorocznej formacji.
  2. W poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej tego dnia, aby umocnić swoje synowskie oddanie naszej Matce i Królowej.
  3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie uwielbieniowe „Wtorkowe Magnificat”. Zapraszamy.
  4. Jak wiemy obchodzimy w tym roku Rok św. Melchiora Grodzieckiego. Jednym z ważniejszych punktów tych obchodów są uroczystości diecezjalne w Cieszynie. W gablocie znajdziemy plakat, a teraz odczytam zaproszenia Księdza Biskupa Romana.
  5. Już teraz zapowiadamy Diecezjalo-Powiatowo-Gminne Dożynki w Chybiu, dnia 8. września. Może spędzić niedzielę za dwa tygodnie, w Chybiu na święcie plonów?
  6. Fundacja „Solo Dios Basta” organizuje spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego. „W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego” – piszą organizatorzy wydarzenia. W łączności z tym spotkaniem będziemy się modlić również w naszej parafii. Szczegóły za tydzień.
  7. W gablocie informacja o 10. Międzynarodowych Warsztatach GOSPEL. Odbędą się one 6-8 września w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
  8. Ostatnie ogłoszenie ma charakter kulturalny i wspólnototwórczy. Otóż, organizujemy wyjście do kina na specjalny pokaz filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Projekcja będzie miała miejsce w kinie Cinema City w Gemini Park, w piątek, 30 sierpnia, o godz. 19:30. Chętne osoby powinny już dziś zamówić bilety (i zapłacić 12 zł) w zakrystii. Do zobaczenia w kinie.