XXIII Niedziela Zwykła (08.09.2019)

  1. Nadszedł dzień, o którym wiedzieliśmy, że nastąpi – choć liczyliśmy na to, że stanie się to jak najpóźniej. Żegnamy dziś księdza Krzysztofa, dziękując mu za kilka miesięcy posługiwania w parafii, oraz naszej wspólnocie pallotyńskiej. Życzymy mu, i zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa, na nowej placówce za oceanem.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:00. Po Mszy modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  3. W piątek dzień fatimski. Nabożeństwo na Dębowcu o godz. 19:00 – Msza święta, później procesja różańcowa do kościoła. Parafialna procesja różańcowa wokół kościoła po Mszy wieczornej.
  4. W sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego z całą Polską modlimy się o pod Krzyżem, który jest znakiem zwycięstwa Chrystusa. Będziemy prosić, by to zwycięstwo prawdy, miłości, pokoju i sprawiedliwości objawiło się w obecnej rzeczywistości naszych rodzin, Narodu, oraz wielkiego domu jakim jest Europa i świat. Bóg jest tym, który walczy i zwycięża, a nas prosi o stawienie się w umówionym miejscu i czasie pod Jego sztandarem. Modlitwa rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18:00, a zakończy całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. Przypominamy ogłoszenie sprzed tygodnia. Młodzież z klas VIII szkoły podstawowej rozpoczynającą przygotowania do bierzmowania zapraszamy w niedzielę, 22 września o godz. 16:15 do Wieczernika. Na spotkaniu obowiązkowa jest obecność przynajmniej jednego z rodziców oraz kandydata do bierzmowania. Nie zgłaszamy młodzieży w kancelarii i zakrystii.
  6. Zapewne dojrzeliśmy na plakatach zapowiedź spotkania z piosenką powstańczą. W czasie, w którym wspominamy Powstanie Warszawskie, chcemy za sprawą pieśni doświadczyć nie tylko atmosfery tamtych dni, ale także dotknąć patriotycznego ducha bohaterskich powstańców. Niech to będzie piękna lekcja historii zwłaszcza dla młodzieży, której rówieśnicy gotowi byli oddać życie za Boga, Honor i Ojczyznę.
  7. Nasi sąsiedzi z parafii NMP Królowej Świata zapraszają na Msze święte i nabożeństwa do świętej Rity – każdego 22. dnia miesiąca o godz. 18:00.
  8. W gablotach informacje o XXXV Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę (21-22 września), oraz program tegorocznych katechez w Hałcnowskiej Bazylice.