XXIV Niedziela Zwykła (15.09.2019)

  1. Rozpoczynamy dziś IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J1,38). Oto fragment z Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na tą okazję: „Drodzy Rodzice! Starajcie się korzystać z wszelkich możliwych środków, by pomóc swoim dzieciom odkryć bliskość Boga. Niech wasze słowa i czyny potwierdzają to, co o miłości Bożej pisze papież Franciszek: „Dla Niego [dla Boga] jesteś naprawdę cenny, a w każdym razie pomoże ci nauczyć się czegoś również z twoich upadków. Ponieważ cię kocha. (…) Jest to miłość, która nie przytłacza, (…) miłość, która nie upokarza ani nie zniewala. Jest to miłość Pana (…) Jesteśmy zbawieni przez Jezusa: bo nas kocha i tej miłości nie może się sprzeciwić. Możemy Mu robić cokolwiek, ale On nas kocha i zbawia (…) Miłość Pana jest większa niż wszystkie nasze sprzeczności, wszystkie nasze słabości i wszystkie nasze małoduszności. (…) Prawdziwym upadkiem – uważajcie – prawdziwym upadkiem, który może zrujnować nam życie, jest bowiem pozostanie na ziemi i niepozwolenie sobie pomóc” (z Adhortacji Christus vivit).
  2. W poniedziałek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 17:15.
  3. XVIII Tydzień z Ewangelią odbędzie się w dniach 22 – 28 września 2019 r. W ramach tego wydarzenia zaplanowanych jest wiele inicjatyw ewangelizacyjnych: niedziele ewangelizacyjne w parafiach, spotkania małżeńskie, ewangelizacja uliczna połączona z koncertem ewangelizacyjnym, spotkania dla dzieci w parkach rozrywki, ewangelizacja młodzieży, spotkania dla osób bezdomnych… Wszystkie informacje o podejmowanych inicjatywach w ramach Tygodnia z Ewangelią można znaleźć na stronie internetowej www.diecezja.bielsko.pl oraz na Facebooku @tydzienzewangelia. W naszej parafii przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek, 27 września, od godz. 7:30 do 18:00.
  4. Spotkania dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców odbywać się będą w trzecie niedziele miesiąca po Mszy świętej o godz.10:00. Tradycyjnie już uroczystość pierwszokomunijną przeżywać będziemy w pierwszą niedzielę maja. Natomiast pierwsze spotkanie dla młodzieży bierzmowanej w przyszłą niedzielę o godz. 16:15 w „Wieczerniku”.
  5. Chociaż czas wakacyjnych wojaży za nami, jednak już teraz chcemy zapowiedzieć przyszłoroczną pielgrzymkę. W maju, zaraz po odpuście parafialnym, razem z pielgrzymami z parafii św. Pawła udamy się do Medjugorja i Chorwacji. Szczegóły wyjazdu wkrótce.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję wspomóc Katolicki Dom Opieki Józefów. Od kilku lat w wolności i hojności serca wspieramy wspomniane dzieło bielskiego KIKu otrzymując za każdym razem zapewnienie wdzięcznej modlitwy.