XXVI Niedziela Zwykła (29.09.2019)

 1. Niebawem październik – miesiąc, w którym tradycyjnie modlimy się więcej na różańcu. Dodatkową intencją, poleconą nam przez papieża Franciszka na ten czas, jest misyjna działalności Kościoła. Na modlitwie różańcowej będziemy się gromadzić codziennie o godz. 17:30 (od poniedziałku do piątku w kaplicy) – tam też przez najbliższy miesiąc będą sprawowane wieczorne Msze święte. W poniedziałki, środy i piątki Różaniec poprowadzą dzieci.
 2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 15:00, nabożeństwo w intencji powołań o godz.17:30.
  – w piątek przed południem odwiedzimy chorych. Nabożeństwo pierwszo-piątkowe w ramach październikowego różańca. Spowiedź od godz. 17:30.
  – w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy wieczornej.
 3. Diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca odbędzie się w środę, 2 października, w kościele NSPJ. O godz. 17:45 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, po którym (godz. 18:30) zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Piotra Gregera. Róże Różańcowe zaproszone są także do bazyliki w Rychwałdzie na niedzielę, 13 października, na godz. 18:00 (w programie: modlitwa różańcowa, Eucharystia i procesja).
 4. W gablocie ogłoszenie o IV Ogólnopolskiej Pielgrzymce „Apostolatu Margaretka” do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Tam również znajdziemy krótką informację czym jest wspomniany Apostolat. Na ogłoszeniu widnieje puste pole na wpis osoby koordynującej w parafii. Może ktoś z obecnych w kościele poczuje się wezwany do tej parafialnej misji?
 5. Oto treść podziękowania, które otrzymaliśmy od bielskiego KIK-u: „Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy okazali wielkie serce i złożyli ofiary na prowadzenie Katolickiego Domu Opieki „Józefów”. Zebraliśmy 2536 zł. BÓG ZAPŁAĆ!”
 6. Do wielkiego serca, nas, parafian, odwołują się także Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca. Siostry rozbudowują przedszkole prowadzone przez nie (więcej informacji o dziele rozbudowy można znaleźć na stronie perelkimilosierdzia.pl). Siostry przeprowadzą na ten cel kwestę w niedzielę, 6 października. Jak zawsze, w wolności serca, nie czując się przymuszonym, będziemy mogli wesprzeć to dzieło.