XXVII Niedziela Zwykła (06.10.2019)

  1. Za tydzień obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski. Przygotowaniem do tego był dzisiejszy List Episkopatu, w którym usłyszeliśmy: „Jezusowe „Wstańcie, chodźmy” jest pełnym nadziei wezwaniem do wyrwania się z marazmu zwątpienia i podjęcia zwycięskiej walki z siłami grzechu i zła nie tylko w życiu własnym, ale także we wspólnocie Kościoła i narodu”. Odczytane w tym kluczu, zaproszenie sprzed tygodnia, zaadresowane do wierzących mężczyzn, staje się jeszcze bardziej uzasadnione i przynaglające.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:00. Po Mszy modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  3. W piątek, ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie na Dębowcu. Tradycyjnie Msza święta o godz. 19:00, a po niej procesja różańcowa do kościoła.
  4. Pragnąc ożywić kult naszego patrona świętego Andrzeja Boboli, chcemy przygotować się do uroczystości odpustowej w przyszłym roku poprzez cykl specjalnie mu dedykowanych Mszy świętych. W dniu 16tego każdego miesiąca (od października do kwietnia, a w maju w przeddzień uroczystości) rozważać będziemy jego życie, zwłaszcza w świetle motywów, dla których stał się patronem naszej Ojczyzny. Już teraz możemy wspomnieć o jego duchowych powiązaniach z bitwą Warszawską 2020 roku, której setną rocznicę będziemy obchodzić w przyszłym roku.
  5. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy karteczki wypominkowe. W intencji poleconych nam zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad na Różańcu i w czasie wieczornych Mszy świętych.
  6. Zapowiadany weekend dla małżeństw w dniach 23-24 listopada nie odbędzie się.
  7. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka na żywy pomnik św. Jana Pawła II, czyli Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziś dziękujemy za pomoc udzieloną siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus z Mielca.