XXVIII Niedziela Zwykła (13.10.2019)

  1. Przy okazji obchodzonego Dnia Papieskiego stypendyści „Dzieła Nowego Tysiąclecia” organizują dziś na Placu Chrobrego Miasteczko Rodzinne. Przewidziano wiele zabaw dla dzieci, a także słodkie wypieki. Miasteczko ruszy o 14:00, a zamknie swoje podwoje o 17:00.
  2. We wtorek, 15 października, w wielu parafiach modlić się będziemy w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. W kościele św. Małgorzaty w Kamienicy odprawiona będzie o godz. 15:00 Msza święta za rodziców i rodziny zmarłych dzieci. Po niej nabożeństwo ekumeniczne i pochówek dzieci nienarodzonych. W naszym kościele, w Dzień Dziecka Utraconego, modlić się będziemy na wieczornym Różańcu.
  3. W środę, na Mszy świętej wieczornej, Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Leśniak – proboszcz parafii św. Pawła na Os. Polskich Skrzydeł. Będzie to pierwsza Msza święta z cyklu przygotowujących nas do odpustu parafialnego w maju. Zapraszamy, by w ten modlitewny sposób jeszcze bardziej zbliżyć się do naszego Patrona.
  4. Klub Inteligencji Katolickiej organizuje XXXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w dniach od 13-19 października br. Szczegółowy program znajduje się na afiszu, w broszurkach, a także stronie internetowej.
  5. Młodzież zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie Młodych w Częstochowie w dniach 26/27 października. Szczegóły na plakacie, a zapisy u księdza Sławomira do 20 października.
  6. Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrwia zaprasza na patronalne święto ku czci św. Łukasza, które odbędzie się 16 października o godz. 18:00. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera w kaplicy Kurii.
  7. Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców zaprasza do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Nauczycieli, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 października, w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.
  8. Po wakacyjnej przerwie ruszają Katechezy w Hałcnowskiej Bazylice. Niezwykła siostra Anna Bałchan – Założycielka i prezes Stowarzyszenia PoMOC dla Kobiet i Dzieci…, we wtorek 15 października wygłosi katechezę: „Kochać to znaczy nie zawsze to samo”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19:00, wcześniej Msza święta o 18:15.
  9. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus przesłały nam serdeczne podziękowanie za dar serca, a także „świadectwo jedności, życzliwości i dobroci” (czytaj – Podziękowanie, zamieszczone w gablocie). Polećmy Bożemu Miłosierdziu naszego zmarłego parafianina Jerzego Brzyski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,…