XXIX Niedziela Zwykła (20.10.2019)

  1. Dziś Światowy Dzień Misyjny. W naszej parafii tzw. Niedzielę Misyjną przeżywać będziemy 3. listopada, Tradycyjnie zapoznamy się wtedy z pracą naszych pallotyńskich misjonarzy. Dwa zdania papieża Franciszka z Orędzia: „Nasza synowska przynależność do Boga nigdy nie jest aktem indywidualnym, ale zawsze kościelnym: z komunii z Bogiem Ojcem i Synem, i Duchem Świętym rodzi się nowe życie razem z wieloma innymi braćmi i siostrami. A to Boże życie nie jest produktem na sprzedaż – nie uprawiamy prozelityzmu – lecz bogactwem, które trzeba dawać, przekazywać, głosić: takie jest znaczenie misji”.
  2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie uwielbieniowe „Wtorkowe Magnificat”. Zapraszamy.
  3. W sobotę po Mszy wieczornej projekcja Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. Obejrzymy film „Fatima – orędzie wciąż aktualne”.
  4. Ważna informacja dla dorosłych, którzy nie przyjęli do tej pory sakramentu Bierzmowania. Jego przyjęcie dopełnia wtajemniczenie chrześcijańskie, wiąże nas silniej z Kościołem, i obdarowuje pełnią darów Ducha Świętego byśmy żyli jak chrześcijanie we współczesnym świecie. Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne w pełnieniu odpowiedzialnych funkcji we wspólnocie wierzących – np. funkcji chrzestnego. Katechezy przygotowujące do bierzmowania rozpoczynają się przy parafii katedralnej św. Mikołaja. Pierwsze spotkanie i zapisy odbędą się w piątek 25 października o godz. 19:00 w sali parafialnej przy ul. Schodowej 3. Cykl przygotowań obejmuje 11 spotkań.
  5. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie „Akademia Nie z Tej Ziemi” pod patronatem Biskupa Diecezjalnego i Prezydenta Miasta zapraszają na koncert charytatywny „Oczy Etiopii”, 30 października o godz 18:00 w Bielskim Centrum Kultury. Wystąpi Magda Anioł wraz z Zespołem i zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „Odmawiam”, która jest muzyczną medytacją nad tajemnicami Różańca Świętego. Bilety-cegiełki w cenie 40 zł do nabycia w BCK oraz biurze Caritas, a dochód przeznaczony jest na leczenie chorób oczu najuboższych mieszkańców Etiopii. Szczegóły na plakacie.
  6. Na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” mogliśmy przekazać 2.000 zł. Natomiast w przyszłą niedzielę nasz parafialny Zespół Charytatywny zbierze ofiary na zakup węgla dla najbardziej potrzebujących parafian. Aura na razie nas oszczędza, ale wiadomo, że dla niektórych naszych podopiecznych konieczna będzie bardzo konkretna pomoc. Już teraz dziękujemy zrozumienie potrzeb i dar serca.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy parafiankę śp. Kazimierę Snopczyńską-Ponikiewską. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać , Panie…