XXX Niedziela Zwykła (27.10.2019)

  1. Zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Program tych dni będzie taki sam jak co roku. Dnia 01. listopada nie będzie Mszy świętej o godz. 15:00, gdyż modlimy się na cmentarzach, gdzie spoczywają nasi bliscy zmarli. Na Błoniach Msza święta o godz. 12:30, a później procesja. W Kamienicy najpierw procesja na cmentarzu o godz. 14:00, a po niej Msza święta. W Dzień Zaduszny Msze święte o 7:00, 10:00, 15:00 i 18:00. Przez cały listopad modlimy się za poleconych nam zmarłych na Różańcu o 17:30 i wieczornej Mszy świętej zbiorowej. We Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny spowiedź pół godziny przed Mszą świętą.
  2. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w przyszły piątek. Nabożeństwo pierwszopiątkowe w ramach Różańca wypominkowego przed Mszą wieczorną. W sobotę, pierwsza część nabożeństwa pierwszosobotniego także w ramach Różańca wypominkowego, a 15-minutowe rozważanie po Mszy.
  3. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji małżeństw przeżywających kryzysy na godz. 19:00.
  4. Od pewnego czasu młodzież skupiona przy naszej parafii spotyka się na Mszach świętych w środy o godz. 19:15. Swoich kolegów i koleżanki zapraszają osobiście czy też przez media społecznościowe, jednak i z ambony zachęcamy wszystkich młodych do wspólnej modlitwy w środowe wieczory. Zapraszamy bierzmowanych tych tegorocznych, i tych sprzed lat.
  5. Na dzień 3. listopada, niedzielę, jesteśmy zaproszeni na tradycyjną Drogę Krzyżową w Brzezince w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14:00 przy Bramie Śmierci, na zakończenie Msza Święta w kościele parafialnym w Brzezince.
  6. Od 1. listopada w polskich kinach będzie można oglądać głośny film Pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jaj życie na zawsze.
  7. Za tydzień w parafii Niedziela Misyjna. Oprócz ofiar na pallotyńskie dzieła misyjne brat Mirek będzie zbierał fundusze na odmalowanie kaplicy dolnej. Z zebraną przez siebie ekipą młodzieży chcą to zrobić w nadchodzącym tygodniu. Obie zbiórki będą mogły mieć miejsce tego samego dnia, ponieważ fundusz misyjny zasilany jest znacząco w ciągu całego roku.
  8. Pragniemy zwrócić uwagę na cenę „Gościa Niedzielnego”, która wzrośnie o złotówkę i wynosić będzie 6 zł.