XXXI Niedziela Zwykła (03.11.2019)

  1. Dzisiejsza niedziela znów przybliżyła nam pallotyńskie dzieła misyjne. Dziękujemy za modlitwę w intencji misjonarzy i młodych Kościołów na terenach misyjnych. Dziękujemy za całoroczną pamięć o misjach i składane ofiary do skarbonki misyjnej. Troska by Ewangelia głoszona była całemu światu jest zawsze znakiem żywej wiary działającej przez miłość. Sam Bóg niech będzie nagrodą dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób realizują nakaz misyjny.
  2. W środę po Mszy wieczornej o godz. 19:00 pierwsze spotkanie Rycerzy Jana Pawła II. Jak informowaliśmy, zaprzysiężenie pierwszych rycerzy powstającej w naszej diecezji komandorii odbędzie się w uroczystość Chrystusa Króla.
  3. W sobotę spotkanie Apostolstwa Cudownego Medalika o godz. 17:30. Wspólnota poprowadzi Różaniec w ramach wypominek za zmarłych.
  4. Kilka tygodni temu znalazł swoją nową siedzibę przy naszej parafii Katolicki Klub Sportowy ICHTHYS. Prowadzi on zajęcia nauki, doskonalenia oraz treningi pływania. Zajęcia odbywają się na pływalni „Troclik” od poniedziałku do piątku. Na razie podajemy krótką informację o klubie, ale z pewnością będzie o nim wkrótce głośniej.
  5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza Jarosława Rodzika pallotyna z Częstochowy. Od wielu lat koordynuje on zespołem redakcyjnym kwartalnika „Apostoł Miłosierdzia”. Tego dnia wygłosi słowo Boże, a także opowie w jaki sposób czasopismo realizuje swoją misję, którą jest szerzenie Bożego Miłosierdzia. Jeśli uznamy to przedsięwzięcie za ważne i potrzebne, będziemy mogli je wesprzeć materialnie.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał dla potrzebujących pomocy parafian. Do puszek zebraliśmy 2.540 zł. Zespołowi charytatywnemu przekażemy także ofiary złożone do skarbonki Caritas w ciągu roku.