III Niedziela Adwentu (15.12.2019)

  1. Pierwszą informacją w ogłoszeniach jest radość, jaką pragniemy się z wami podzielić jako Pallotyni. Otóż, decyzją papieża Franciszka nasz współbrat ks. dr Adrian Galbas SAC, dotychczasowy prowincjał, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji ełckiej. O terminie święceń biskupich poinformujemy w stosownym czasie. Polecajmy ks. Adriana – Biskupa nominata, Bożej Opatrzności prosząc o światło Ducha Świętego.
  2. W dniach od 16-go do 24-go grudnia odmawiać będziemy nowennę do Dzieciątka Jezus. Tym bardziej chcemy o tym pamiętać, gdyż mamy w naszej świątyni figurkę Dzieciątka (kopię), którą św. Wincenty Pallotti otaczał szczególną czcią. Dzieciątko na czas adwentowego oczekiwania zniknęło, lecz objawi się na nowo w dniu Bożego Narodzenia.
  3. W poniedziałek 16. dzień miesiąca, czyli nasze parafialne przygotowanie do odpustu św. Andrzeja Boboli. Tym razem ks. Piotr Leśniak nie może być z nami, więc Msza wieczorna będzie tradycyjną Mszą roratnią, a świętego Patrona uczcimy w litanii po Mszy.
  4. W piątek Chorągiew św. Andrzeja Boboli Rycerzy Jana Pawła II przeżywać będzie w parafii swój miesięczny dzień skupienia.
  5. Cieszymy się z udziału dzieci i rodziców w Mszach roratnich. W obecnej rzeczywistości tak częsta obecność na wieczornej liturgii jest wyrazem swoistego heroizmu, a w każdym razie wielkiej ofiary. Niech Matka Boża uprasza Boże błogosławieństwo dla swoich wiernych dzieci.
  6. Bóg zapłać za ofiary dla Kościoła na Wschodzie – przekazaliśmy na ten cel 1700 zł. Dziękujemy także za dary żywnościowe, które z pomocą harcerzy ZHR otrzymają mieszkańcy Ukrainy. Z kolei nasz Zespół Charytatywny w czasie ostatniej zbiórki TAK POMAGAM zebrał 780 kg żywności dla najbardziej potrzebujących.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych czeka nas jeszcze jedna słodka niespodzianka. Dzień wcześniej, w sobotę 21 grudnia, Dzieci Maryi pod okiem pana Marka Zaremby, piec będą adwentowe babeczki (muffinki?). Zapraszamy do salki Emaus na godz. 10:00 nie tylko DM-ki, ale także wszystkie dzieci, które chcą włączyć się w tą smaczną zabawę.