IV Niedziela Adwentu (22.12.2019)

  1. Przygotowania przedświąteczne na finiszu. Kilka dni temu dostałem na Whatsappie mema z serii „Boże linijki”. Na obrazku widać małego aniołka, który uchyla wielkie drzwi wejściowe do domu i pyta nieśmiało: „Chciałem tylko spytać: czy zmieści się jeszcze Jezus?”. Delikatna, aniołkowa uwaga do nas.
  2. W poniedziałek ostatnie Roraty. Zapraszamy wszystkie dzieci, również te, które były na roratach raz, czy dwa razy. Może jeszcze ktoś ma u siebie roratnią planszę – niech ją w poniedziałek przyniesie (do tej pory zebraliśmy ich jedynie trzynaście).
  3. Już we wtorek wieczorem rozpoczniemy obchód Uroczystości Bożego Narodzenia. O północy spotkamy się, aby celebrować Pasterkę i złożyć sobie życzenia świąteczne. Dzieci zapraszamy na Mszę wigilijną na godz. 21:00. Duszpasterstwo akademickie zaprasza na Pasterkę o północy do kaplicy na Dębowcu. Dziś i jutro możemy zabrać do naszych domów betlejemskie Światełko Pokoju. Już teraz dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie świąt w parafii. Tak się składa, że od lat kieruję te słowa do niewielkiego grona tych samych osób. Ich gotowość i wierność nas raduje, ale bierność innych zasmuca.
  4. Scholka dziecięco-młodzieżowa zaprasza na kolędowanie w drugi dzień świąt po Mszy świętej o godz. 10:00. Ksiądz proboszcz z żalem musi zrezygnować z udziału w występie, z przyczyn zdrowotnych.
  5. Znamy już datę sakry biskupiej ks. Adriana Galbasa. Uroczystość odbędzie się w katedrze ełckiej dnia 11. stycznia o godz. 11:00. Również z naszej bielskiej wspólnoty pallotyńskiej uda się tam kilkuosobowa delegacja. Wizyta kolędowa z tego dnia zostaje przeniesiona na ostatni dzień, 30. stycznia. Kolęda dodatkowa będzie więc 31 stycznia. Jak co roku prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, jeśli przypadający w grafiku termin okazałby się niemożliwy.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Tak też uczynimy.
  7. KOLĘDA 2020: https://bielsko.pallotyni.pl/2019/12/27/odwiedziny-duszpasterskie-koleda-2020/