Święto Świętej Rodziny (29.12.2019)

  1. Małżeństwo i rodzina to kolebka człowieczeństwa, którą ustanowił sam Stwórca. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich jest niejako stawianiem na nowo fundamentów Kościoła domowego. Niech słowa dziś wypowiedziane będą uroczystym zobowiązaniem do tego błogosławionego wysiłku pod czułą i mądrą opieką Świętej Rodziny z Nazaretu.
  2. Jak co roku, ostatni dzień roku jest okazją do podziękowania Panu Bogu za wszystkie łaski nam udzielone w życiu osobistym i życiu wspólnoty parafialnej. We wtorek o godz. 17:30 odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Później Msza święta dziękczynna – jedną z intencji odprawimy za dobrodziejów, dzięki którym mogliśmy odnowić kaplicę dolną.
  3. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte wg porządku niedzielnego, ponieważ jest to święto nakazane.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 15:00, nabożeństwo w intencji powołań o godz.17:30. – w piątek przed południem odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 17:30. Litania do NSPJ po Mszy św. – w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy wieczornej; spowiedź od godz. 17:30.
  5. W czwartek rozpoczyna się wizyta kolędowa. Od poniedziałku do piątku kolęda od godz. 16:00, w sobotę od godz. 10:00. Niech to będzie czas dobrych spotkań, pobycia z sobą bardziej z bliska. Przygotowane przez kurię obrazki kolędowe zawierają najważniejsze informacje duszpasterskie na ten rok.
  6. W czasie wizyt duszpasterskich kancelaria parafialna będzie czynna przed południem od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem pierwszego piątku) w godz. 11:45 – 12:30.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza Włodzimierza Osicę SAC z sekretariatu ds. misji. Ksiądz Włodek wygłosi słowo Boże, a w przedsionku kościoła uruchomi stoisko z oryginalnymi produktami z Rwandy (kawa, herbata). Zgromadzone w ten sposób środki przeznaczone będą na pomoc dla krajów misyjnych. W całej Polsce w poniedziałkową Uroczystość Objawienia Pańskiego zbierane są ofiary do puszek na cele misyjne. W naszym kościele, z racji wizyty ks. Włodzimierza, będziemy mogli to zrobić już w niedzielę.