II Niedziela Zwykła (19.01.2020)

  1. Trwają ferie zimowe, choć w tym roku bez zimowej aury. Dla naszych dzieci jest to okazja, aby spędzić więcej czasu ze sobą we wspólnocie parafialnej – a to za sprawą dopołudniowych spotkań od poniedziałku do piątku. Spotkania będą się rozpoczynać śniadankiem o 9:00, a kończyć podwieczorkiem ok. 14:30. Spotkanie środowe będzie dłuższe z racji wyprawy na Szyndzielnię. W czwartek czeka nas całonocna zabawa karnawałowa w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikuszowicach Śląskich, ul. Bystrzańska 13. Zapraszamy.
  2. W poniedziałek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 17:15.
  3. W środę obchodzić będziemy Uroczystość św. Wincentego Pallottiego. Jest to nasze pallotyńskie święto patronalne, a także wspomnienie drugiego Patrona parafialnej świątyni. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą wieczorną o godz. 18:00, której przewodniczył będzie ks. Eugeniusz Leśniak SAC z pallotyńskiej wspólnoty w Poznaniu. Zapraszamy nie tylko parafian, ale także wszystkich pozostałych współpracowników w dziele apostolstwa, które prowadzimy przy parafii, oraz sympatyków naszego kościoła.
  4. W dniach 18-25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Warto wspomnieć, że materiały na tegoroczne obchody przygotowały Kościoły chrześcijańskie na Malcie. Hasło: „Życzliwymi bądźmy” nawiązuje do wydarzenia z Dziejów Apostolskich, gdy statek ze świętym Pawłem na pokładzie osiadł na mieliźnie u wybrzeży Malty. W opisie czytamy że: „tubylcy okazywali nam niespotykaną życzliwość” (Dz 28,2). „Gościnność odgrywa bardzo ważną rolę w dążeniu do jedności chrześcijan (piszą autorzy rozważań). Nasza chrześcijańska jedność zostanie odkryta nie tylko przez okazywanie sobie wzajemnej gościnności, ale także dzięki pełnemu miłości spotkaniu z tymi, którzy nie mówią naszym językiem i nie podzielają naszych poglądów, kultury czy wiary”.
  5. W sobotę po Mszy świętej wieczornej kolejna projekcja Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego. Tym razem zobaczymy „Największy dar”, autorstwa Juana Manuela Cotelo twórcy oglądanego przez nas filmu „Mary’s Land. Ziemia Maryi”.
  6. Zapraszamy na nowy cykl katechez w Hałcnowskiej Bazylice – o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II w 100 rocznicę Jego urodzin. Pierwsza katecheza już we wtorek, 21 stycznia o godz. 19:00. Katechezy poprzedzone są Mszą świętą o godz. 18:15.
  7. „Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej” posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, stąd w rozliczeniu podatkowym za 2019 rok można ją wskazać jako podmiot, który otrzyma 1% podatku. Ulotki z numerem KRS leżą na stoliku w przedsionku.