III Niedziela Zwykła (26.01.2020)

  1. Papież Franciszek postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W dokumencie Ojca Świętego czytamy: „Ustanawiam zatem III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Ta Niedziela Słowa Bożego staje się odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności”.
  2. Wkraczamy w ostatni tydzień wizyt duszpasterskich „kolędy”. Jeśli z jakiś powodów nie mogła się ona odbyć w proponowanym przez nas czasie, można ją zgłosić na dzień 31 stycznia (piątek), lub na jeszcze inny, stosowniejszy czas. Jako duszpasterze dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli Boże błogosławieństwo w swoich domach i spotkali się z nami na przyjacielskiej rozmowie.
  3. We wtorek zapraszamy na wieczór uwielbienia „Wtorkowe Magnificat” na godz. 19:00.
  4. W piątek zbiórka całej Służby Liturgicznej Ołtarza o godz. 19:00. Spotkanie dla rodziców młodzieży bierzmowanej w przyszłą niedzielę o godz. 16:15.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Uroczystości diecezjalne pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla odbędą się w kościele NSPJ w sobotę, 1 lutego. Rozpoczęcie o godz. 11:00 adoracją Najświętszego Sakramentu, o godz. 12:00 sprawowana będzie Eucharystia.
  6. Dwa ogłoszenia dotyczące małżeństw. 1. Kurs dobrej komunikacji w małżeństwie Warto być razem rozpocznie się 13 lutego w Bielsku-Białej (Luce Arena) w godzinach 18:00-21:00. Kurs ma formę pięciu cotygodniowych spotkań. Informacje szczegółowe oraz zapisy w Duszpasterstwie Rodzin telefonicznie: 794 176 645 w godz. 9:00-13:00 lub drogą poczty elektronicznej: duszpastersrwo.rodzin@kuria.bielsko.pl.
    7. Rekolekcje małżeńskie typu Marriage Encounter odbędą się w dniach od 28 lutego do 1 marca w domu rekolekcyjnym oo. jezuitów w Czechowicach-Dziedzicach. Informacje na stronie: www.rekolekcje-malzenskie.pl. Zgłoszenia telefonicznie: 032 255 36 43.

Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Franciszka Olmę. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, …