IV Niedziela Zwykła (02.02.2020)

  1. Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą 2020” uznajemy za zakończoną. Nie oznacza to jednak końca wizyt w waszych rodzinach. Z niektórymi z was z pewnością spotkamy się w ciągu następnych tygodni i miesięcy odpowiadając na zaproszenia, które otrzymaliśmy. Prosimy jedynie, aby śmiało o tym przypomnieć, gdyby zdarzyło się nam nieco zapomnieć.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 15:00, nabożeństwo w intencji powołań o godz.17:30. – w piątek przed południem odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 17:30. Litania do NSPJ po Mszy św.
  3. W sobotę spotkanie Apostolstwa Cudownego Medalika o godz. 17:30.
  4. Przed tygodniem nie podziękowałem wszystkim organizatorom i uczestnikom „Ferii przy parafii”. Teraz więc dziękuję animatorce Kindze za entuzjazm i determinację, najmłodszym animatorkom Emilce i Wiktorii za odwagę i ducha służby, OSP z Mikuszowic Śląskich za życzliwą gościnę, rodzicom za godne naśladowania pojęcie odpowiedzialności.
  5. Rodzicom, którzy planują chrzest swoich dzieci w naszym kościele przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nie sprawujemy tego sakramentu. Wspólnota kościelna oczekuje wtedy na uroczystości Wielkanocne, w czasie których na nowo otwiera się źródło chrzcielne.
  6. Parafialny Zespół Charytatywny poszukuje pilnie łóżeczka dla niemowlaka. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie.
  7. Nasza Diecezja organizuje pielgrzymkę z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Chociaż wspomniane rekolekcje w drodze odbędą się dopiero w dniach 13-21/22 maja, to już teraz warto zapoznać się z tą propozycją. Szczegółowy program i informacje kontaktowe na plakacie. Na naszą pielgrzymkę do Medjugorja nie ma już wolnych miejsc, ale nosimy się z zamiarem kolejnego wyjazdu za rok.