V Niedziela Zwykła (09.02.2020)

  1. Intencją, jaką Kościół kieruje do Boga w piątą niedzielę w ciągu roku jest prośba, by strzegł nas, swoją rodzinę, z ojcowską dobrocią. Świadomość tej opieki niech nas nie opuszcza przez cały nadchodzący tydzień i będzie źródłem nieustannej pociechy.
  2. W poniedziałki i środy spotykać się będziemy na katechezie dla dorosłych i młodzieży, w kościele o godz. 19:30. Po raz kolejny Pan daje nam okazję usłyszeć kerygmat (zwiastowanie miłości Bożej do grzesznika) i zrobić krok w Jego kierunku. Zaprośmy też swoich znajomych, którzy być może stawiają sobie pytania o sens życia, o sens wspólnoty kościelnej, czy o działanie Boga w obecnej rzeczywistości. Katechezy nie będą długie, ok 45min, potrwają kilka tygodni, i można się w nie włączyć w każdym momencie.
  3. We wtorek obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy świętej wieczornej o godz. 18:00, którą odprawimy w kościele, udzielony zostanie sakrament chorych. Osobami, które w zamyśle Kościoła mogą prosić o ten sakrament są osoby osłabione przez podeszły wiek, zmagające się z ciężkimi chorobami, oraz oczekujące na poważniejszy zabieg operacyjny (nie ekstrakcja zęba). Idąc dalej w porównaniach medycznych, sakrament chorych można by porównać z mocnym antybiotykiem, na którego zastosowanie decydujemy się w ściśle określonych przypadkach. Tak, jak stosowanie antybiotyków często i przy banalnych infekcjach byłoby niewłaściwe, tak mało roztropne jest przyjmowanie sakramentu chorych bez poważniejszej przyczyny.
  4. Również we wtorek zapraszamy na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała na godz. 19:00. Po Mszy modlitwy upraszające łaskę zdrowia.
  5. W sobotę dzień przygotowania do majowego odpustu św. Andrzeja Boboli. Mszy świętej w intencji Ojczyzny przewodniczył będzie ks. Piotr Leśniak. Po Mszy litania, w której za przyczyną św. Andrzeja powierzymy Panu Bogu nasze osobiste intencje (można je przynieść zapisane na karteczkach do zakrystii). Na koniec uczczenie relikwii Świętego. Powracamy do modlitwy za Ojczyznę, którą tak jak kiedyś będziemy odmawiać po każdej Mszy świętej. Dobrze, że upomnieliście się o nią – świadczy o wierze w skuteczne wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w sprawach drogiej nam Ojczyzny.