VI Niedziela Zwykła (16.02.2020)

  1. Postanowiłem w tym roku nie poświęcać wizycie kolędowej osobnego sprawozdania. Wszystko, co dla nas duszpasterzy istotne, chciałbym zawrzeć w kilku zdaniach. Przede wszystkim dziękujemy za otwarcie drzwi waszych domów. W czasie, gdy wzajemne zaufanie i otwartość poddawane są różnym próbom, w naszej wspólnocie parafialnej wciąż możemy się cieszyć waszą życzliwością. Dziękujemy również za ofiary kolędowe, które wyrażają troskę o kościół (po raz kolejny zasilony został fundusz budowlany), duszpasterzy, oraz umożliwią od strony materialnej podejmowanie różnych duszpasterskich działań. Dziękujemy ministrantom za pomoc, a w ich imieniu wam za ofiary przeznaczone na funkcjonowanie wspólnoty SLO. Spostrzeżenia zebrane na kolędzie, dotyczące głównie spraw porządkowych a mniej duszpasterskich, rozważyliśmy i weźmiemy pod uwagę. Do statystyk kolędowych nie przywiązujemy wielkiej wagi, z tej racji, że ilość nowych mieszkań nie przekłada się wprost na większą liczbę rzeczywistych parafian. Z konieczności, jedynie przybliżone liczby procentowe są porównywalne do tych, sprzed roku, czy dwóch. W trakcie ok. 800 wizyt kolędowych odwiedziliśmy ok. 63% rodzin w parafii. Taki obraz kolędy pozwala nam widzieć parafię jako rzeczywistą rodzinę dzieci Bożych troszczących się wzajemnie o zbawienie.
  2. W poniedziałek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci o 17:15.
  3. W sobotę zapraszamy na projekcję FRE po Mszy świętej wieczornej. Tym razem będziemy mogli obejrzeć film pt. „Nieplanowane” – film na tyle głośny, że nie potrzebujący reklamy. Wystarczy, że określimy go jako „światło sumienia dla współczesnego świata” i „lekturę obowiązkową dla chrześcijan”.
  4. Młodzieżowy Teatr Tańca „Szofar” działający przy Fundacji Drachma, zaprasza na spektakl taneczny pt. „Plagi” nawiązujący do plag egipskich przedstawionych jednak we współczesnym kontekście. Przedstawienie odbędzie się 24 lutego o godz. 18:00 w BCK, (bezpłatne bilety wstępu można zamówić w biurze Fundacji).
  5. Dzień skupienia dla kobiet „Moja wartość w sercu Pana” odbędzie się w sobotę, 29 lutego w parafii św. Pawła Apostoła. Na spotkania można przyjść z małym dzieckiem. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie.

Bożemu Miłosierdziu polećmy naszego zmarłego parafianina śp. Zygmunta Drąższczyk, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie,…