VII Niedziela Zwykła (23.02.2020)

  1. Również dzisiejsze słowo Boże wzywa nas do podjęcia chrześcijaństwa „na poważnie”. To „poważnie” oznacza nic innego jak nieustanne nawracanie się, aby w słowach i czynach coraz bardziej podobać się Panu Bogu. Już w środę wkroczymy w święty czas nawrócenia – Wielki Post. Tego dnia dodatkowa Msza święta o godz. 10:00. Podobnie, jak w latach ubiegłych, będziemy mogli zaopatrzyć się w nową Zdrapkę Wielkopostną. To sprawdzona pomoc w codziennym podejmowaniu wielkopostnych ćwiczeń.
  2. W dniach 23-29 lutego obchodzimy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Oprócz modlitwy o wolność od wszelkich form zniewoleń, możemy także podjąć dobrowolną abstynencję na czas Wielkiego Postu w intencji tych, którzy są w różnym stopniu uzależnieni od alkoholu. „Księga Trzeźwości” leży na stoliku w tyle kościoła.
  3. Zachęcamy do wspólnej parafialnej modlitwy o nasze nawrócenie na tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki o godz.17:30 i 19:30, dla dzieci o godz. 17:15 w kaplicy. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17:15.
  4. W gablocie znajdziemy komunikat w sprawie VIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 30.04.-03.05. lecz zapisy rozpoczynają się już 2. marca.
  5. W dniach 1-3 marca odbędą się rekolekcje dla nauczycieli i środowisk twórczych w Kaplicy Kurii Diecezjalnej. Szczegóły na plakacie.
  6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji z Kęt. Myślę, że po części wiemy o problemach bytowych sióstr i koniecznych remontach klasztoru. Siostry poproszą nas o pomoc materialną obiecując ze swej strony modlitwę wdzięczności przed Panem Jezusem Eucharystycznym.